Videti jedan post
Star 11.07.2013, 10:17   #31
Zeki@Veki band
Početnik forumacije!
 
Zeki@Veki band's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.03.2009
Mjesto: Beograd - Borca, privatna kuca.
Godina: 62
Postovi: 26
Downloads: 799
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Harmonike klavirske i Yamaha@Korg klavijature, daire....
Interesi: Bivsi fudbaler i gimnasticarka, sport i muzika-spoj energije i strasti !!!
Zeki@Veki band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Zeki@Veki band pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Vidi druže, uzmi lepo i istestiraj svoj glas uz klavijaturu po skali, pa odrediš sebi koji ti je najniži a koji najviši ton koji možeš da otpevaš bez napora i to nek ti bude granica, pa kad skidaš neku pesmu, vidiš koji je ton u toj pesmi najviši, i za koliko prelazi tvoju glasovnu "zonu", ti za toliko niže sviraj. Bolje je da spustiš bilo koliko nego da se mučiš i da zvuči kao da ćeš da se ukenjaš u visokim deonicama..

Da sam ja kojim slučajem snimio "Dodji da ostarimo zajedno" umesto Šabana, original bi bio F mol a mozda čak i E mol ;-)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
Mislim da se kod intonacije pesme susrecu dve opcije....prva da se pomeras po skali vise ili nize, za polustepen ili dva.....a druga da se intonacija pesme odredjuje prema kvintnom ili kvartnom krugu, kao sto su postavljeni basovi na harmonici. Moj kolega insistira da se peva pomeranjem intonacije po skali, bez obzira da li si u e molu, fis molu ili g molu, stalno se tražis za svaku pesmu, i kao profesor muzike i prakticar smatra da je to ok. Lično sam pristalica intonacije prema navedenim krugovima, jer ako je moj glas impostiran na g molu, vise od toga je d mol, a zatim a mol, pa e mol. Takođe sve ispod g mola meni je pomalo duboko....f mol, b mol, as mol.
__________________
Ne izlazak iz luke, već povratak u nju je ono što određuje uspešnost putovanja.- Bičer -
Zeki@Veki band je offline   Reply With Quote