Videti jedan post
Star 03.09.2013, 18:43   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam prilike da probam i tursku i nasu verziju BK5 pa cu morati da demantujem prvo sebe a posle i kolega Nesu,BK5 OR nema terce i pored toga sto mu se Scale podesavanja nalaze u performansi.Ima poznati problem da se Scala podesavanje primenjuje i na Upper1 i na Upper2 istovremeno a nikako odvojeno.
Sto se pak boja tice,orijentalna verzija BK5 ima naravno vise "turskih" boja u odnosu na evropsku verziju a medju tim bojama se nalaze i par turskih setova bubnjeva kojih nema ni na BK9.Osim drum setova BK5OR ima i set turskih udaraljki koga naravno nema ni u BK9 ni BK5 Euro verziji.Od drugih vaznijih boja BK5 OR ima citav set Bouzukuija,Oud-a i slicnih instrumenata kojih nema na BK5 Euro verziji sto je iznenadjujuce znajuci da je "Europskim" muzicarima bliza Grcka muzika od Kineske i Indijske(BK5 ima i obilje ovih nama beskorisnih boja).
Sto se lakoce pakovanja,pravljenja i modifikovanja ritmova tice,bez upotrebe raznih ekvilajzera,shtemovanja i shtimovanja po raznim osnovama nece biti zadovoljavajuceg rezultata i bez tih operacija Bk5 bi bio samo bleda kopija G serije.Sto rece jedan moj kolega, zvuk koji daje BK je previse "sirov" pa mora proci ove operacione zahvate da bi zablistao u pravom sjaju.(Ma biva me za kritichara,rascepujem )
Bk9 ima dodatnih 20-tak Super Natural boja(ma sta to treba da znaci) ali od njih je na zalost samo 6 klavira ,jedan Harpsikord,jedan sax i jedan clarinet...
Bas gitare nisu po mom ukusu jer nema pre svega cuvenog Piketa sa Gserije kao ni par basova sa Phantoma Xa a kojih je bilo na GW8 recimo.
Elektricne i akusticne gitare "utepuju" kolko su dobre a to se odnosi i na harmonike.Saxofona i truba u izobilju ali je malo paznje dato clarinetima i violinama u BK5 verziji.Setovi bubnjeva imaju po mom ukusu malo mutniji zvuk i malo ih je(to sto ima tuce setova ne znaci nista jer su mnogi isti samo drugacije obojeni ekvilajzerom i nastimovani drugacije) ali je pohvalno sto svaka udaraljka u setu ima svoj tropojasni ekvilajzer i moguce je imati vise drum traka u ritmu sto je jos jedan od uslova da BK zazvuci onako kako treba i kako je zamisljen.
Dakle na BK9 neces imati sve sto ima na BK5OR i obratno,jedino ako sacekas da se pojavi ovaj dodatni pak sa bojama pa onda da odlucis.Moj ti je savet da skines one listinge boja za sve ove klavijature pa da uporedis pa ces tako najbolje uociti razliku koju sam ja sada samo prepricao.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Boban010, za koristan post:
branoy (04.09.2013), Dexmusicarilje (24.01.2014)