Tema: Roland BK-9
Videti jedan post
Star 23.12.2013, 20:23   #353
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3442
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Morison
Bio sam da probam Roland Bk9 u Roland Planetu u Beogradu, i imam neka pitanja na koja ti odgovor sigurno znas

Ja sviram uglavnom narodnu muziku po kafanama, diskotekama, uglavnom mladja publika da bi shvatio o cemu se radi Meni ne odgovara da prilikom promene ritma svaki put moram da otkljucavam/zakljucavam ritam, i da otkljucavam/zakljucavam tempo. Razlozi su barem za mene veoma prosti, zamorno mi je i veoma ne prakticno jer u sat vremena svirke odsviram barem 30 pesama.

Meni je potrebno da ritmove menjam nezavisno od solo "boja". Svaki put kada promenim ritam, da on krene sa tempom koji sam mu ja odredio prilikom editovanja istog. Potrebno mi je oko 60-100 solo boja, koje mogu da biram u bilo kom trenutku, nevezano za ritam koji se trenutno koristi. Za one touch znam, ali to mi ne igra ulogu jer mi je potrebno da mogu u bilo kom trenutku da izaberem bilo koju od 60-100 unapred spremljeni solo boja. Problematika i ono sto me zanima je da li mogu da napravim performans listu, u kojoj cu odabirom menjati samo solo boje, a da promena solo boja nema uticaja na tempo ili ritam. Znaci samo solo instrumenti na oba uper-a da se promene zajedno sa efektima koje sam im dodelio prilikom editovanja, bez potebe za zakljucavanjem tempa.

Da li je gotova ekspanzija za Bk9, i kada ce biti dostupna ?

Da li mogu na samoj klavijaturi da editujem ritam, npr da editujem svaki pojedinacni udarac bubnja kako bi im menjao velocity ? Ako ne moze na klavijaturi, da li moze na racunaru u nekom software-u ?

Da li moze da se promeni reverb za vokal, ili jedino moze da se koristi fabricki napravljen preset ?

Da li mogu da se naprave terce na Bk9, i koji je princip koriscenja (odabira) ?

Nadam se da nisam zamoran
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote