Tema: Nokia Lumia
Videti jedan post
Star 16.02.2014, 11:55   #10
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Presao sam na Nokiju posle duzeg vremena jer mi je android dosadio. Toliko sam upoznao android i svasta na njemu radio (od rutovanja, menjanja romova do finog podesavanja kroz Knopixx Linux...) da mi je svaki telefon vrlo brzo dosadio.
Razmisljao sam sta uzeti, posto imam iPad i ios sistem sam dosta upoznao, resio sam na uzmem Windows Phone 8.0 posto nisam imao prilike uopste da se srecem sa WP jos od verzije 6.
Dakle, potpuno nova platforma za mene.
Posle duzeg proucavanja, uzeo sam Lumia 920 telefon (bele boje). Razmisljao sam o L720 ali je presudila bolja kamera u korist L920. Takodje, imajte u vidu da telefoni nize i srednje klase ne dolaze sa istim mogucnostima softvera; na primer turn by turn mape za navigaciju (koje rade naravno bez interneta, potrebno je samo skinuti potrebne mape kada ste uz Wifi) HERE Drive+ dolazi besplatno na L920 sto znaci da imam dozivotnu besplatnu podrsku za mape za ceo svet dok recimo vec L720 dolazi sa oslabljenom verzijom Here Drive koja besplatno podrzava mape samo regiona a ostale mape bi morale da se doplacuju. Postoje niz tih razlika, nekome bitnih, nekome ne...
L920 je premijum telefon (bio kada je izasao, sada vec ima jacih modela) i oko izrade ne bih imao da kazem ni rec zamerke. Telefon je top odradjen (deluje mocno), malo je tezi (sto se meni svidja ali to nekome moze da bude mana), ekran odlican, kamera vrhunska...Dakle oko hardvera nemam reci, tj zamerke. 4,5 inca ekran koji radi odlicno u svim uslovima, stereo zvucnici, mikrofon za aktivno smanjenje suma okoline...samo su neki detalji.
Za ovakav kvalitet izrade za neki Android ili iPhone morao bih da izdvojim bar duplo novca nego sto sam platio L920.
Sto se tice softvera, apdejtovao sam OS na poslednju Black verziju i tu se dobile neke bitne funkcije (ekran za multitask, glance koji prikazuje notifikacije bez otkljucavanja, poboljsana kamera...). Softver radi brzo i stabilno. Treba znati da postoji nacin da se aplikacije koje rade u pozadini mogu iskljuciti i time se smanjuje potrosnja baterije.
Dakle, potrebno je malo se upoznati i podesiti telefon i onda tek radi kako treba.
Aplikacija ima manje nego na Androidu ili iOs-u ali vecinu meni potrebnih aplikacija sam nasao ili uz softwer telefona (niz alata oko kamere i editovanja fotografije, office paket,navigacija) ili besplatno na Win Store. Polako se prosiruje asortiman aplikacija, bilo besplatnih ili koje se placaju...po meni, nije problem da platim za par aplikacija po 100 ili 200 dinara ako mi trebaju. Spisak aplikacija mozete pogledati ovde:
http://www.windowsphone.com/sr-latn-cs/store
Meni jedino nedostaje to sto nema prekidace da brzo ukljucujem i iskljucujem wifi, 3G, bluetooth i ostalo (mada ima aplikacija koje na glavnom ekranu stavljaju precice ka tim podesavanjima pa je to do nekle resivo). O ovome se prica da ce doci sa update-om na WP8.1 koji treba da se pojavi uskoro. Ostalo mi sve za sada odgovara.
Nema rutovanja, nema jailbreaka, nema tweak-ovanja sto mi kao saznanje donosi mir i deluje oslobadjajuce ... pa ko razume, razume
Morison je offline   Reply With Quote