Videti jedan post
Star 21.04.2014, 10:53   #8
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Shure jeste generalno vise u srednjacima za razliku od EV, Sennheiser, AKG i dr. Rekao bih da svi drugi rade cistije od njega! Medjutim, problem je u tome sto se u celokupnom miksu glas i cuje u srednjem spektru pa su te frekvencije i najpotrebnije. Verovatno zbog toga Shure i jeste postao svetski brend jer u koji god mikser ukljucis cuju se srednjaci i glas se lakse "probija" kroz svirku nego kod recimo AKG-a koji ima izrazene basove i visoke a srednji mu fale.
Ali... uvek ima "ali"! Mnogo zavisi do miksera na kom se radi. Recimo, ljudi (jos uvek, mada se sad pojavljuje novi talas digitalnih miksera) najcesce koriste Dynacord PM a on sam po sebi dodaje basove pa na njemu Shure deluje kao "logicnije" resenje. Medjutim, na digitalnim mikserima postoje parametricki ili poluparametricki ekvilajzeri kojima je moguce podesiti sve pomenute mikrofone da rade identicno!
Jednom prilikom smo kolega i ja na Presonus 16.0.2 ukljucili zicne Shure Beta 58 i Sennheiser e845 i kada je EQ u neutralnom polozaju (sve na 12 sati) ta dva mikrofona potpuno drugacije rade! Medjutim, malo smo se poigrali Presonusovim EQ-om (tropojasni poluparametricki EQ) i doveli smo ih da rade gotovo identicno sa jedva, ali jedva cujnim razlikama! Na mikserima koji imaju cetvoropojasnu parametriku sigurno je moguce dovesti do toga da rade isto! Potsecam da postoji ne mala razlika u ceni ova dva mikrofona!
Jos nesto, treba spomenuti ono o cemu veoma mali broj ljudi razmislja kada su bezicni sistemi u pitanju a to je sam sistem prenosa signala! Ista mikrofonska glava ne radi isto na razlicitim bezicnim sistemima!!! Recimo, ako Shure Beta 58 stavite na Shure PG, SLX, ULX ili U4D na svakom ce drugacije raditi! Naravno da ce na U4D najbolje raditi jer je to i ubedljivo najbolji sistem!
Izvinjavam se na dugackom odgovoru ali mislim da je korisno razmisliti o svim segmentima pri kupovini opreme!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Akordeonista, za koristan post:
kolc (21.04.2014), veselinovicvs (16.06.2015)