Videti jedan post
Star 12.05.2014, 15:58   #22
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Zapravo i nisu tako jeftini, ovaj model od 3,5kW (SDC 5000VA) je oko 200e! Meni bi po snazi ogovarao ovaj ili eventualno jos malo veci posto mi treba za aktivne kutije (koje su deklarisane na 1000w svaka), binove a voleo bih i ostatak benda da se prikljuci na njega (pojacala, klavijature, jos jedan mikser...).
Pitanja:
1. Ima li neko konkretna iskustva sa ovom firmom i ovim i slicnim korektorima?
2. Znate li gde se mogu kupiti dobri i kvalitetni a novi korektori, snage preko 3,5kW?
3. Moze li neko objasniti razliku izmedju onih sa relejima i sa servo motorima?
Pozdrav kolega,

Ja koristim Kebo SED5000s, plaćen 250 eura i radi extra svoj posao. Na njega kačim svu opremu (pojačalo snage 2x1000w, 2 aktivne kutije 2x 1300w u D klasi, mixeta, pojačala za gitaru i bass gitaru, mixeta, klavijature, i rack stvari) i radi posao super, bez ikakvih problema. Koje kutije koristiš, jer je bitno u kojoj klasi radi pojačalo aktivne kutije, D klasa ima jako jako malu potrošnju struje, a veliku iskoristivost ( ja koristim DSR112 i one troše oko 100w iako su deklarirane na 1300w svaka). Koristio sam prije toga V-Mark 5000VA, bio je u obliku pravokutnika, nije rekovski sa servo motorom, relejski je bio i nije mi nikako radio posao, napon je konstantno opadao i njega sam rješio. Ovaj Kebo je sa servo motorom unutra, a najveća razlika je što korektori sa servo motorima rade preciznije od relejskih, a relejski imaju duži vijek trajanja (bar tako kažu iako sve ovisi o načinu korištenja, sve se može pokvariti i za minutu ako se nepravilno koristi, ili se optereti). U Artistu ima uzeti ovaj korektor, za cijenu koju sam naveo, a nisam se susretao sa korektorima koje ste naveli u prethodnom postu. Pa možda i ovo bude od pomoći.

Pozz

Promijenjeno od denza_ (12.05.2014 u 16:04 sati)
denza_ je offline   Reply With Quote