Videti jedan post
Star 10.12.2014, 14:39   #35
boskogit
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.02.2009
Postovi: 7
Downloads: 134
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boskogit befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da malo obnovimo interesantnu temu:

Prvo da se predstavim: Moje ime je Boki. Bavim se muzikom dugo godina, sviram gitaru i pevam pratece vokale. U zadnje vreme javila se potreba da malo vise pevam u bendu, a ne samo pratece vokale, pa shodno tome poceo sam na svirku nositi lap top i koristiti midi fajlove, odnosno karaoke i pevati (uglavno zabavnjake).
Pazljivo sam ispratio ovu i slicne teme o povezivanju Van Baska i Virtualnih sintova i u principu sve mi je jasno i sve dobro sljaka, medjutim hteo bih malo jos da to usavrsim. U pocetku sam koristio Microsoft soft, pa onda Virtual Sound Canvas, ali sam citajuci ovu temu probao i Hypersonic 2 i mogu reci da mi se vise svidja, bolji setovi, vise mogucnosti itd.
Medjutim javlja mi se problem da kada pustim fajl iz Van Baska neke pesme imaju sa jacinom zvuka, neki instrumenti se cuju jace, neki slabije, kada to podesim kako bi trebalo, kada odem recimo na sledecu pesmu i opet se vratim na predhodnu, opet je tu staro podesavanje. E sad, da li je moguce nekako izvesti da ona jacina instrumenata koju podesim i boje koje izaberem, drum setove i sl. bude uvek kada pustim comp i program u rad, da ne moram pre svake svirke podesavati savku pesmu, sto priznacete nije jednostavno. Da li je to uopste moguce, ili mnogo trazim? Mozda je klavijaturistima ovo pitanje glupo i jednostavno, ali ja sam gitarista i nisam baratao mnogo sa klavijaturama. Svaka pomoc je dobrodosla.
A da, probao sam sa podesavanje u Van Basku, ali nije dalo rezultata.
Hvala unapred.

Promijenjeno od boskogit (10.12.2014 u 14:42 sati)
boskogit je offline   Reply With Quote