Videti jedan post
Star 20.11.2015, 00:47   #16
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rolanda neki mrze i ne priznaju ga samo zato što u njegovom ROM-u nema boja koje se koriste za tezge u našem okruženju (čitaj zavijuše, turske i ostale grozote), a koje su postale sastavni i prepoznatljivi delovi nekih "popularnih" pesama, a nema mogućnosti da se te boje ubace naknadno kroz bilo kakav sempler.
Za našu pravu, domaću narodnu muziku svaki Roland ima u ROM-u apsolutno sve boje koje su potrebne i ne treba mu za to nikakav sempler.

Inače, osim toga, Rolandovi aranžeri su, osim po nedostatku semplera, u svemu ostalom u prednosti nad PA 80/800/900 serijom. Operativnost je stvarno postalo samo pitanje vremena i navike (ja se već dosta privikao na moj BK9, a bilo mi nezamislivo u početku da ću se ikada navići).
Po meni je najbitnije koliko su mu kvalitetne i realne boje onih standardnih instrumenata (klaviri, duvači, stringsovi, gitare) jer se one najviše i koriste. A to da li će imati ukupno 1100, 1700 ili 3000 odličnih boja, apsolutno nema veze s mozgom. Moj stari VA7 je imao 3649 boja pa sam opet koristio samo ovih 20 koje uvek i koristim, jer one ako ne zvuče dobro džaba ti da ih imaš i milion. Jednostavno, ako AD/DA konverzija nije kvalitetana (kao što nije kod Korga), ne vredi ti onda ništa ni sempler.
Sreća pa svi sada daju toliko alata za sređivanje zvuka u klavijaturi pa se može što šta solidno napraviti i na Korgu i na Rolandu i na Yamahi, ali su nažalost još uvek retki oni koji umeju sve to da iskoriste na pravi način.
Jedan od tih koji to ne ume sam i ja, i to javno priznajem (za razliku od nekih sličnih meni koji to neće nikad učiniti).
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
megane (27.11.2015)