Videti jedan post
Star 22.04.2016, 21:27   #41
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neznam cemu tolika polemika oko ove teme , ali ..... u tyros sintovima je mrezni deo za napajanje sastavljen od 3 zasebna chopera i to , za napone 3.3v za procesore , 5v za ostala ic kola , i 12v za napajanje pretpojacala , pojacala za slusalice , hrd diska i td .Tako da neverujem da je od napajanja , nego moze biti od nekih kablova , ako je bio u servisu , moguce da ih cika majstor nije postavio kako su bili . Moj tyros kupljen je tako sto u njemu fali zastifni lim na maticnoj ploci ,, i radi ko top ...... Kvar moze da bude i na samoj ploci gde su uticnice izlaza , posto tyros ima muting modus pri ukljucenju , da se nebi culo dum u zvucnicima , zujanje moze da se desi ako su fet tranzistori za muting spaljeni , ,,,,zbog pogresnog spajanja sa razglasom , ..... toliko od mene , inace ja sam svoj tyros 2 sam popravio , naravno uz servisno upustvo . Kolega ako na njegovom rec nema zujanja , onda je u pitanju ploca gde su izlazi , jer signal za rec se uzima pre izlaza tj odma iz ploce gde je DAC converter .... hvala na razumevanju

Samo da dodam sledece
Ispravnost izlaya se moze proveriti digitalnim voltmetrom tako sto se postavi opseg merenja na 20 volti , i meri se napon na samom kablu ukljucenom u izlaz , nesme biti napona , ako instrument pokazuje neki napon ,,, do 3 volta , spaljen je fet tranzistor za muting , ili ga zamenuti , ili ga jednostavno skinuti , ali ce pri tom biti dum u zvucnicima , a ako se zameni , onda radi kao nova sprava , naravno bez zujanja ,,,,,, imo sam taj problem i zato i pisem o tome
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/


Promijenjeno od gagan (22.04.2016 u 21:36 sati)
gagan je offline   Reply With Quote