Videti jedan post
Star 04.05.2017, 08:25   #22
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od aaccaa Pokaži Post
Jos jednom zahvaljujem na komentaru, sad retoricko pitanje, zasto onda kod nas, gde se koristi 220V uopste postoji uzemljenje i zuta zica ! Jos od snovne skole su nas ucili da je uzemljenje jedna vrsta zastite i sigurnosti od nekakvog iznenadnog problema sa uredjajima, tako da se ova tvoja tvrdja malo kosi sa tim !!!
Pišem pričam i govorim ali uzalud. Zašto Fen za kosu nema uzemljenje a toliko ljudi izginuše od njega ??? PVC kućište, pa uredu je ali to nije nikakva zaštita ..

Ako proizvođač NIJE propisao uzemljivanje pretvarača, dakle nije ni potrebno. Pretvarač sam po sebi ima zaštitu od preopterećenja i eventualno Termičku zaštitu od pregrevanja... Dakle NEMA puno mudrovanja. Mnogi uređaji imaju metalno kućište ali bez uzemljenja. Sve ima svoje. Stare švapske kuće nemaju uzemljenje u utikačima,... Zašto? Tvoje je da uključiš instrument i uživaš. Cela nauka je mislila o tome, ne moramo mi da lupamo glavu. Nije nestručno izbačeno uzemljenje već ga s razlogom ga nema. A pošto vidim da tebi to ide na živce, odnesi pretvarač kod majstora sa sve miksetom i lepo ga zamoli da ti poveže uzemljenje i gotova stvar.

Peckanje iliti impulsna struja ( napon ) može da se javi usled lošeg kontakta nule ili uzemljenja... Tu se slažem... Ali ukoliko je nula u odličnom kontaktu sa potrošačem, nema nikakvih problema... Tako je i sa uzemljenjem. Uređaj koji radi na 110V nema potrebe za uzemljenjem. Proveri na zapadu da li u standardizovanoj mreži 110V koriste uređaje metalnog kućišta sa ili bez uzemljenja. Ne znam ni ja al eto sada me baš zanima.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (04.05.2017 u 08:34 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote