Videti jedan post
Star 23.11.2019, 11:42   #246
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.194
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 1.762 puta u 1.318 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako se već mora bez mixera, onda iz aranžera spajate stereo s dva kabala u LINE IN L i R. Svejedno, XLR ili RCA (činč).
Može se i jednim kablom ići s mono izlaza klavijature u bilo koji IN MAUIa.
Radit će klavijatura i na ulazima MIC ili HI-Z ali oni su "osjetljiviji". Nisu namenjeni za klavijaturu i nije preporuka da se tako spaja.
Ako postoji druga klavijatura, može se spojiti i na AUX IN aranžera i tako proslijeđujemo signal na isti ulaz MAUIa.

Predpostavljam da u Vocalist ide mikrofon i gitara pa MAIN OUT iz vocalista pošalji prema MIC ulazu MAUI-a.

U današnje vrijeme i kad postoji mnoštvo opreme za male novce, ne vidim razloga za "uštedu" u ovom dijelu. Kakav, takav mikser se mora koristiti. Pisao sam već o tome. U koferu za rezervu uvijek nosim malog Behringera XENYQ 802. S tim se odradi svirka bez ikakvih problema. Ulog od 50-tak eura koliko košta ova "igračka" itekako opravdava sredstva, komfor rada je nemjerljiv, a kontrola svih ulaznih signala potpuna. Mislim da su ovo dovoljni argumenti i da više nema smisla raspravljati da li raditi s mixerom ili bez njega. Količina kablova i spajanje je isto neupitno jer je mixer uvijek blizu klavijaturiste. Rad bez mixera se može opravdati u nekim uvjetima kad trebamo samostalno kao OMB i s jednom klavijaturom odsvirati sat ili dva lagane svirke. To bi bilo OK, mikrofon u klavijaturu, klavijatura u MAUI. Meni i tada nije problem spojtiti mixer ali dobro, može proći i bez toga.

Pogledajte vrijednost ostale opreme, pogotovo zvučne kutije i uočite koji mixer koristi.
https://youtu.be/RJdExc6uIMo
Pored toga, lijepo se može iskoristiti efekt s klavijature na više mikrofona, a što sam opisao u ovoj temi.
https://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31579
casper je offline   Reply With Quote