Videti jedan post
Star 18.11.2023, 02:00   #34
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zato sam ja otišao sa Korga.Jedini Korg sa kojim sam bio posve zadovoljan bio je KorgPA1X.Prije njega imao sam više modela klaviatura od Roland I30,E500,G600 i više ne ne sječam koje sve.Posle sam bio na Tyros 1,2,3 i jako dugo na KorgPa1X međuvremenom i na KorgPA800 na kojem mi crkla matična plata a posle dvaput Ram.Taj je bio smeče od smeča.Imao sam čak 3 komade koje sam uzeo u račun kad sam koju klavijaturu prodao.
Zadnji je od Korga bio PA4X taj je bio koliko toliko u redu ali ne kako bi trebalo pa sam ga prodao i u račun uzeo Technics KN SX7000 koja je još i danas savršena vrhunska klavijatura i još je imam i neču je prodavati mada sam zbog radoznalosti sada uzeo i Roland G70 isto tako vrhunska klavijatura bolja od mnogih modela.Jedina mana je što treba puno da se odradi na njoj ako hočeš da je na vrhuncu.
Nego hteo sam da kažem de je Korg počeo zajebavati sa svim modelima naprijed od Korga PA1X.To je bio jedini najbolji Korgov model koji se nije kvario i radilo je sve kako treba.Sva 3 PA1X koje sam prodao još i danas svima rade bez problema i nisu imali nikakvog kvara ni bilo šta naopako sa njima.
Onog PA800 onaj je polupao i bacio u smeče jer mu ponovo crkao pa sam mu dao jednu skoro obično Yamahu čini mi se PSR-540 i barem mu radi koliko on treba kod kuče.Još danas mi žao što sam prodao sve PA1X i Tyros3 i sledeča klavijatura bit če Yamaha neki viši rang a nikad više nijedan Korg koji pravi budale od kupaca.Nisam ni pomenuo koliko PA3X sam imao na popravki i svi su najviše imali uništene potenciometre pa kontrolnu dugmad a na nekima display pa i trafo.Trafoti nisu bili uništeni nego su samo popustili spojevi koje sam ponovno zalemio i rade dalje.Ali opet to je slab tvornički rad na njima.Dosada još ni na jednom nije bilo popravki dirki pa izgleda da su valjda jedino te stabilnije..
flosarka je offline   Reply With Quote