Videti jedan post
Star 03.05.2024, 18:28   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.168
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.750 puta u 1.306 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam (do sada) detaljno pregledavao video jer je u suštini nebitno što svira "u pozadini". Richard svira odlično i više sam se usredotočino na zvuk koji me je posebno dojmio. Zato sam i postavio link prema ovom videu.

Možemo malo analizirati način na koji on svira i koristi Genos2. I mene je "prevario", pogrešno sam napisao u svom predhodnom postu da se od 5,35 - 8 min radi puštanju midija preko kojeg svira. I tu svira s ritmikom u Full keyboard mode koristeći Chord looper. Oni koji poznaju komande na Genosu mogu vidjeti da u trenutku 06:52 uključuje looper koji ponavlja prije odsvirane harme, a preko toga nastavlja svirati akustičnu gitaru s obje ruke. U 06:58 i sam prezentator kratko kaže da svira petlja. U trenutku 07:20 stišće ENDING i tako završava pjesmu svirajući solo saxofona.

Women in love: koristi dugačak intro gdje ne svira, na kraju odsvira par tonova gitare (onaj ton može biti falš ali i ne mora i nakon toga nastavlja svirati u Full keyboard mode, pokreće par puta prelaz na rimtu, na kraju završava s endingom...

https://youtu.be/eykU3CtBJ8E?si=xw6t9aOkCU49vsjp&t=164

Vokali koji se javljaju u songovima (21:58 i 35:46) se pokreću preko Multipada i preko njih svira ritam iz klavijature. Ista se stvar, samo s kraćim audio dijelovima koristi od 35:00.
casper je offline   Reply With Quote