Videti jedan post
Star 02.06.2008, 10:52   #4
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drug...Ima gledo sam kod većine dugmentaraca onaj brezžični sistem...Ima čini mi se 5 mikrofona u harmonici...Da ti objasnim...U harmonici je ugrađeno 5 glavi,koje su skopčane na pred-snagaš i imaju izlaze ili cannon ili obični jack...To su ti limitirane glave sa širokim uglom zahvata zvuka i vrhunskom reprodukcijom zvuka---firmu ne poznajem...Obično se stavljaju 3 glave ispod maske a 2 s druge strane koji zahvataju bassove...Taj sistem mislim da je najbolji jer se ništa ne vidi,smo odozdo imaš rupice za izlaz i stvar zaključena...Sistem se napaja preko 9V baterije,a firma koja je to pravila kod nas zove se TOTTER...Inače su PRVI koji su počeli da prave tako zvani TOTTER MIDI sistem u harmonikama...Imaš ti još jednostavniju mogućnost koju koristi moj dobar kolega Sead Redžić...On je uzeo 5 mikrofončića iz telefonskih slušalica,napravio preko maske 5cm široku oprugu,u njih poslago te mikrofone,sve skupa prekrio crnim platnom,na svakom kraju lastiku i kačiš ih na one kopče gdje stavljaš kajšić od mjeha kad otvoriš harmoniku...Inače za moje veliko čudo stvar zvuči stvarno odlično ali ko što zna da zvuči Betta 57---NEMA DALJE...Pa ti sad vidi šta i kako,mislim da i kod vas ima koji majstor što se s tim bavi...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote