Videti jedan post
Star 25.01.2007, 00:47   #24
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix
Rasime sa svim poštovanjem ja mislim da Omer Pobrić nije prva harmonika sarajevske filharmonije tek tako...Dakle ipak čova solidno svira jer nebi tamo ni metlom čistio da nema pojam o muzici...On svira onaj starinjski sevdah dakle bez nekih jakih trilera i slično ali nikad solo-dakle sa filharmonijom (violine,itd...) i Safetom Isovićem...Ja ne kažem da nema boljih i da je on the best ali onaj sevdah što on svira to je "čisti" sevdah bez prekomernog muljanja sa trilerima...pozdrav!
Ja sam studirao u Sarajevu, i tu Sarajevsku Filharmoniju dobro poznajem, to su muzicari koji osim klasike nista drugo ne sviraju. To sto su, ako su i kada su, ....napravili nesto sa Pobricem, je vjerujem da je uradjeno iz ciste komercijale.
Sevdah Pobric NE SVIRA dobro, nit' ce kad svirati.
Koji je to starinski sevdah?
Poslushaj pravi starinski sevdah, uzmi nesto od Ismeta Alajbegovica Sherbe, pa poslusaj sta je sevdah. Da je Pobric tako dobar radio bi sa Safetom stalno, a to nije sluchaj. Safet je samo jedan album cini me s snjim radio, a i to nije bezveze tako ispalo.
Otac od Ede Krilica, jedan stariji taksista chini mi se, davno sam ga gledao u Meraklijama, ako se ko sjeca tih emisija, svira sevdah 10 puta bolje od Pobrica. I jos masa drugih ljudi.
A to sto Pobrica dizu u nebesa, znas i sam kako je to dole kod nas.....poznanstvo, lova, pozicija, pa taman da nista ne znash, proturices se nekako na vrh :-(
cevap je offline