Videti jedan post
Star 08.11.2020, 00:54   #1
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Desna ok, lijeva ništa

Pozdrav svima.

Novi sam ovdje i ispričali vam ukratko o mom sviranju.

Bio mali, dobio igračku Yamahu, u to vrijeme i igračke bile skupe, i ja po malo naučio desnom rukom po sluhu skidat pjesme, a lijevom nikad ništa.

Nakon par godina, prešao da radim produkciju na PC-u, prvi put se susreo s akordima.
Naučio nešto malo o teoriji, doduše po Američkom načinu i njihovim nazivima nota, ali ni tada, ni sada ne koristim lijevu, crtao bih akorde i slušao koji najbolje štima za određeni dio melodije, i to po sluhu, i to mi ide dobro, ne samo za cajke, remikse, već sam do gurao do toga, da uvježbavam muziku koju rade Thomas Bergersen i Nick Phoenix.

Prije par dana kupio Roland E-A7.
Puštao neke ritmove koje imam, ali brate ja ne znam lijevom raditi, a nervira me, jer imam dobar sluh zbog godina slušanja, skidanja, produciranja, ali ovo zvuči skroz pogrešno, ako se bar bas nota ne dodirne.

Zadnje svirao "Kralj ponoći" i nekako nabodem po jednu tipku za bas, a moram stalno zurit u tipke lijevo da potrefim, više puta fulam i tu jednu, trebalo bi godina sad da ja skontam samo jednu tipku da znam potrefit lijevom rukom, dok desnom mogu dosta stvari za minut ili dva odsvirati nakon što čujem.

Postoji li način na ovom Rolandu da se namjesti da na osnovu desne sam pogađa akorde?
Probao sam s midi fajlovima, zvuče mi preglasno kad ubacim i svaki moram namještati balans između midija i boje koju sviram, jer neki je baš preglasan midi, neki je manje glasan i tako.

Nemam namjeru da budem neki profesionalac i idem svirat žurke, ja sam ipak producent, ali mi treba da znam nešto malo ovako za sebe i društvo.

Bilo bi lijepo da neko pomogne s ovim i da neki savjet.
Samo, molim vas nemojte sad reći da mogu odraditi ritmove na PC-u, u DAW-u, za pjesme koje želim svirati, a zatim puštati u wav formatu na klavijaturu.
Znam da to mogu, ali bi mi oduzeli mnogo vremena i uostalom nemam ja potrebne instrumente da izradim efikasno JV stil na primjer, u PC-u imam orkestralne boje za Kontakt, jer mi je film muzika ono izvorno čime se bavim.
mll je offline   Reply With Quote