Videti jedan post
Star 12.11.2020, 11:31   #4
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za video editing i rad u DAW-u nije potrebna dobra graficka vec dobar CPU, rendering obavlja CPU a ne graficka kartica, jer algoritmi koji su napisani da bi se naperavili plugini koji se koriste u DAW-u iskljucivo idu preko CPU-a, isto tako je i sa photoshopom i premierom ili edius-om... Hladjenje isto tako, sto skuplji cooler CPU-a to bolje(vodeni bi bio najidealniji)... Za photo/video editing znam jer sam pricao sa par kolega koji se profesionalno bave s tim poslom pa su mi to i rekli a inace s njima suradjujem oko audio/video marketinga...

Citajuci komentare na internetu netko govori da je bolje da je brzina po jezgri bitna, netko govori da je broj jezgri bitan za brzinu i obradu, netko govori da je samo jedna jezgra bitna za rendering i obradu, dakle ima vise misljenja... Moja varijanta je:”kupi zadnji model procesora i neces pogrijesiti”!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dodato:
Pardon, za video je bitna graficka ali ako imas jaci cpu moze i preko cpu-a, dakle moze se preusmjeriti da radi jedno ili drugo... Da ispravim netocnost koju sam napisao


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (12.11.2020 u 13:10 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mirandess je offline   Reply With Quote