Videti jedan post
Star 14.02.2015, 16:28   #24
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam koliko od vas ima stvarnih iskustava s rastavljanjem klavijatura, ali ja sam gotovo svaku klavijaturu koju sam imao rastavio. Posljednje su bile pa1x pro, Tyros 2/3. Npr. koncept tipke kod Kurzweila k2000 i Pa1x pro je isti. Iza tipke je opruga-feder, koji se otkači i bez malo muke ona izlazi van. Dok je na T2/3/4/5, 9000/pro isti sistem kao kod npr Clavinove samo s lakšom tipkom i slabijim federom koji zapravo nije klasični feder, već kao elastična plosnata šipkica. Hardverski je nemoguće iz Tyrosa montirati tipku u Korg. Trebalo bi cijelu tipkovnicu s pločom s gummicama, pa preraditi konektor... Mislim da je puno lakše pronaći bolju klavijaturu s istim konceptom-istom tipkom koja možda ima drugačiji-jači ili slabiji feder, kao i drugačiji uteg (lakši ili teži, ovisno o potrebi korisnika). Mislim da je već nekada bio neki post na ovoj stranici ali ne znam gdje. Nedavno je U20 bio gotovo besplatno, u kvaru. A sjećam se da je na tom sintu bila fenomenalna klavijatura, koja meni osobno odgovara. A vjerujem da je npr. fatar tu klavijaturu radio i svojevremeno u 10-ak modela. Kao što sam rekao, kad bi bilo moguće promijenio bih u pa600 klavijaturu iz M1.

Pogledajte razlike između tipki na ebay-u npr. http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...+keys&_sacat=0

Tu možete vidjeti koji modeli su slični isti...
Dodato:
I još... Sistem tipke na Roland U20 i na Tyrosu je vrlo sličan. A moguće je da je i isti.

http://www.ebay.com/itm/Touche-Clavi...3D400251265836
Dodato:
MOžda sam naporan, ali zamislite pa500 s tipkom od U20 ili M1. :=)

Promijenjeno od Alen P (15.02.2015 u 10:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alen P je offline   Reply With Quote