Videti jedan post
Star 26.06.2017, 01:49   #65
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mimiki Pokaži Post
opet kazem ja sam predlozio to da se u yamahu ali sustina je da se uvede u yamahu princpip songbook-a sa sts-ovima i uopste da ots pamti sva podesavanja i da se
Evo vidim da si pomenuo ovo paar puta u nekoliko postova pa da ti kazem da to vec ima u Yamahi,,samo malo na drugaciji nacin.

U song booku na Korgu moras napraviti sve STS-ove I onda sejvas Song book.
Kod Yamahe napravis OTS-ve I sejvas Ritam I onda ga sejvas u Registar Memory.
I tako svaki ritam posebno jer Yamaha poznato je da vuce direktno sa HD ritmove od pamtivjeka I za takve ima mjesta do beskonacnosti.
Kao takve pozivas ih preko Registracija pod odredjenim imenom,bas kao I sto pozivas odredjeni naziv u song Booku.
POTPUNO ISTO.
Dobro prokontaj ovo sto sam napisao posto si imao Tyros4 I bice ti jasno da Pozivom Neke Pjesme u Song Booku na KORGUu sve tako isto u konacnici pozivas preko registracije na Yamahi.
Ali sve ovo je nepotrebno posto je TS skracena verzija I ima samo 4 mjesta za SOLO dok je Stvar koja vec ima u Yamahi :REGISTRATIONS BANK bolja I ona ima 8 mjesta I plus ona 4 OTS-a to je dvanaest.
Kazi mi zasto bi ja spao na samo 4 TS-a od 12 mogucih 12 pri svakom pozivu pjesme.
Znaci to bi bila DEGRADACIJA.

OVIM nebi zelio da se raspravljam ni u kom slucaju,APSULUTNO NE,,,, ali zelim samo da I drugi ljudi vide u cemu je rijec.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mimiki Pokaži Post
opet kazem ja sam predlozio to da se u yamahu ubaci par korgovih fora radi kompletnijeg rukovanja,


I recite jel ne bi voleli touch screen ? Sad u doba smart telefona gde su svi uverzirani i svi mnogo brzo rade na istim i nalaze u sekundi sve na mnogo manjim ekranima?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Ja licno nemam nista protiv da se sve to sto si naveo ubaci u novu YAMAHU ali niposto da se nedira ono sto je vec u njoj.

Recimo promjena octave na elementima u style editoru na KORGU je po meni odlicna stvar I dobro rjesenje.
Touch screem je OK takodje I tu se slazem sa tobom,,neka ga.

PORTAMENTO na korgu je odlican I to treba uvesti u novi GENOS ili kako ce se vec zvati,,jer vec su ga uveli uPSR-A3000 I on radi savrseno.

Ja sam licno za: DA se ovakve stvari uvedu u novi aranzer.......

Promijenjeno od tyros2 (26.06.2017 u 01:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote