Videti jedan post
Star 31.03.2013, 00:10   #11
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ne ostanem nedorecen, svakome kome smetaju neki nedostaci na samom instrumentu moze daleko olaksati situaciju kupovinom bilo kog ipad-a i povezivanjem sa Bk5 aranzerom (ili bilo kojim BK uredjajem).
Pogledajte uputstvo za program BK Partner koji je besplatan a upustvo mozete naci na sledecoj stranici
Zanimljivo je da kroz ovaj program mozemo pozivati ritmove i obelezavati favorite ritmove, birati boje i isto tako praviti favorite listu kao i citanje performansa uz lako pretrazivanje preko touch screena (bilo putem skrolovanja ili ukucavanja teksta ili pritiskom na "+" i "-" taster...). Neke operacije su olaksane (lakse imenovanje fajlova na primer) itd itd.
I eto jako preglednog touch screen-a na svim BK masinama (kompatibilno sa celom linijom BK)...neko ce reci da je ipad skup ali verujte mi da je daleko bolje ovako; da je roland dao ovako skup ekran na aranzeru to bi za onoliko koliko kosta ipad poskupelo samu masinu.
Ovako svako moze da odluci da li mu to treba ili ne a plus ipad moze da sluzi i u mnoge druge svrhe! Plus mogucnost povezivanja wireless putem (moze i kablom)...i na kraju najvaznije- lak nacin za upgrade programa te dodavanje novih mogucnosti...
Mislim da su ovi programi tek pocetak, prva verzija, dajte im malo vremena da se usavrse i videcemo onda kako ce stvari stojati.
Za one koji se pitaju zasto ne i na android tabletu odmah da vam dam odgovor (posto sam i ja to odmah pitao)> Android protokol za sada ne omogucava midi transfer. Cim na androidu bude to omoguceno, makar na jednom popularnom tabletu, Roland ce pustiti aplikaciju i za andru
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
nesaband (31.03.2013)