Videti jedan post
Star 29.03.2016, 09:15   #549
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E kako si ovo Casper srocio, svaka cast A sad da ti ispricam jednu anegdotu koja ti mozda, ali samo mozda, prosiri malo vidike.

Prije nekih mjesec dana, dosla ekipa na svirku, postavljamo instrumente, sviramo, probamo, firma donijela razglas, atmosfera extra. I u jednom momentu, jedan tom u u mom setu bubnja (tacnije po gm-u na tonu G) nesto puno, zvoni, ma sve mi ono nesto, previse. Da ti slikovito predocim razgovor.

Kaze meni gitarista (koji je usput, i jedan medju boljim producentima na ovim prostorima), ''ma hajde nije frka, smanji tom tom-u decay ili release, i problem rijesen, nece toliko zvoniti''(aludirajuci na zahvat na tom semplu)
Rekoh, ''ne mogu''.
Kaze on ''ajd dobro, nema veze, smanji ga malo na eq, izmedju 180 i 250 HZ''.
Rekoh, ''ne mogu ni to''.
Covjek gleda u mene, pa u Tyros, pa u mene, pa opet u Tyros.
''Pa brate sta mu mozes?''
Kratko odgovorih ''jedino uraditi to na master eq na klavijaturi, ili na kanalu na mikseru''.

(Ovo se moze gledati kao situacija (doduse, teoretski nemoguca situacija), u kojoj tonac dodje da ozvuci bend u kojem ima bubnjar, a njegov mikser nema eqvilajzer na kanalima, samo na master faderima. Onda samo zamislite kakva bi to kakofonija bila. )

I tako, ja ispadoh na probi (kako me casper strucno zove) neznalica i nestrucan za rukovanje za nesto sto u Tyros-u ne postoji. A Boga mi, niti u YEM-u.

Nego kolege, moracu se i ja prijaviti na taj forum (kad ga vec iz Yamahe citaju), da vidim ima li jos interesanata i pristalica toga da YEM i Tyros u nekoj buducnosti dobiju i pravi EQ na kanalima, a bome i na komponentama bubnja nije to Yamahi problem, samo ih treba nagaziti.
Sky Net je offline   Reply With Quote