Videti jedan post
Star 27.01.2009, 10:54   #16
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U današenjam svijetu vlada pravilo da samo najjaći opstaju. Bez obzira na bend, ali barem kod mene je uvedeno pravilo tko nađe posao, bira ekipu koja će taj posao odraditi. Posle probe svi sjednemo i iznesemo, datum - taj i taj, tip svirke, sa mnom ide taj i taj jer ostatak benda ne trebam. Ako ti paše, OK, ako ne čao đaci . Općepoznata stvar je da se u zadnjih 5-6 godina gaža/tezga odrađuje s aranžerom. Znaći sa mnom radi još jedan kljaver/harmonikaš i gitarist. Bubnjar i basista su mi višak, toga su svjesni i ne plaću radi toga. Kad je veća svadba, e onda hebi ga, petorka tj komplet bend je obavezan. Ako basista il bubnjar nađe posao u nekom disku il restoranu, onda to mora bit posao za čitav bend, što u današnja vremena jako teško prolazi. I tada on bira ekipu. Inaće barem moj bend je svjestan situacije pa se je kad nema svadbi podjelimo u dve grupe (ja i bubnjar - koji btw svira i gitaru i pjeva), a druga ekipa (2. kljava, basista i gitara) i svak radi posao na svoju stranu. Istovremeno se reklamiramo na 2 mjesta i kupimo svadbe. Problem nastane samo ako se pogode isti datum, al uvijek ima zamjenskih pjevaća il prijateljskih bendova kojima preprodamo il pustimo svirku.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote