Videti jedan post
Star 15.04.2014, 12:06   #46
srki Fantom
Vredan član društva
 
srki Fantom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2014
Mjesto: Austrija(Wien)
Postovi: 103
Downloads: 110
Uploads: 5
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom S
srki Fantom ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo da kazem i ja koju,posto znam za Body Bylding od svoje 18-te,a sviram od 14-te godine.
Dell,bas si me pozitivno iznenadio tvojim interesovanjem za sport vidim da si neke stvari svatio u vezi teretane i da si upucen,ali kako to mislis postoji Bildanje i Treniranje?Pa sta rade Bilderi nego treniraju,sigurno si mislio na profi(takmicarski) B.Bilding,amaterski i na ljude koji idu u teretanu radi neke rekreacije.Sobzirom da sviranje na nekom instrumentu ne zahteva neki veliki fizicki napor i pokretljivost i kad pogledamo da provodimo sate i sate sedeci pored instrumenta pa cesto jedemo kasno nocu pogotovo kad su tezge u pitanju,ko ce odoleti onim predjelima,sarmama,pa piva i ostala pica i td....sto rezultira losom kondicijom,postajemo tromi lenji,misici potpuno stagniraju, znaci svima bi dobrodosla neka sporstka aktivnost u tom slucaju.
E sad dali teretana skodi sviranju ili ne?Odgovor je i da i ne.
Zamislite kada bi sa tako slabom fizickom kondicijom otisli u teretanu i odmah se uhvatili za tegove,i odma pokusavate sto vece tezine da podignete(dabi pokazali drugima da niste slabic) i jos crnje i gore isprobate sve sprave u teretani za jedan dan,ovo moze dovesti do ozbiljnih povreda zglobova,tetiva i misica.Ovo sam licno na svojoj kozi osetio,jer nisam imao pojma o treningu,dobio sam takvu upalu misica ko nikad u zivotu boleli su me misici za koje nisam ni znao da postoje,ruke nisam mogao da savijem ni da ispravim 2 nedelje od bolova
Platio sam skolu,zatim odlazak u teretanu oduzima puno vremena i odricanja kada je u pitanju neko ozbiljnije bavljenje ovim sportom,sto ce vam uskratiti vreme za vezbanje instrumenta(kad god sam resio da se ozbiljno posvetim teretani zapostavio sam instrument i obratno)
Ako se lagano krene sa treninzima i uz upustva trenera moze samo da koristi.

Promijenjeno od srki Fantom (15.04.2014 u 12:10 sati)
srki Fantom je offline   Reply With Quote