Videti jedan post
Star 24.11.2005, 10:46   #14
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ cevap

Pozdrav jarane !

Hvala na informaciji oko USB-a. Imao sam u rukama GW-7 i probao sa sa USB memory sticka ubacivati ritmove od G-600 ubacivati drito u njega. No, šipak ! Nije uopće prepoznao USB stick 8O . A ne mogu direktno ubacivati niti u svoj Pa80. Preko kabla još nisam probao ništa ubacivati u njega, jednostavno iz straha i opreza da nešto ne sjebem. A iskreno i preljen sam čitati u uputstvima proceduru spajanja. No ako ide prijenos bez beda, isprobat ću svakako.
E sad, ne kužim zašto neće sa memory stycka prebacivati direktno. Pa ipak je to prenosna memorija. Prodavač u trgovini mi je rekao da se ritam u GW-7 prenaša putem USB kabla sa PC-a, i da nemože prepoznati USB memory key jer ga ne prepoznaje kao poslužitelja podataka : .
A Roland pošto ima USB priključak mora dati uz njega i prateći softwar. Barem dobijaš uz sve uređaje koji koriste USB.
Sad da ga možeš direktno prosljedit običnom DOS komandom copy - paste sumnjam. A vjerojatno radi, stvarno neznam kako PC prepozna klavijaturu, vjerojatno, prepoznaje kao USB memory stick, tj. mjesto u kog možeš pohranjivati podatke.
Molim te da mi ako znaš opišeš kako bi to išlo direktno sa USB sticka i u biti kako to funkcionira oko prjenosa.
Meni se GW-7 iako je bolji (100 user mjesta) i sočniji od predhodne G serije osobno baš ne sviđa previše. Premalo varijacija, loš displej s malo informacija. Ipak sam ja KORG-ovac, a na njihovom displeju ništa ne fali osim boje (kod Pa 80) E da mi je Pa1X
Sto ljudi, sto čudi kako se kaže. U mojim očima je GW-7 još uvijek više sličan igrački nego profi synthu, a kamo li aranžeru. Osobno, da ja imam problem kao kolega kupio bih samo aranžer npr. tipa KORG i40M i riješio sam se briga. E je profi ritam stoj, mali je, lagan, i mogu ga staviti gdje hoću. Što KORG nije napravio mali Pa aranžer tog tipa ???
Rolanda baš pretjerano ne volim. Imao sam E-70, E-86, E-96, G-600 od aranžera, ali kako su noviji modeli izlazili sve više sam bio razočaran s ponuđenim za velike pare i vidio da Yamaha, a pogotovo KORG puunnooo više daju za iste novce, bez velike rezlike u kvaliteti. Dobro, istina je da Roland ima bolji i masniji ritam od bilo kojeg aranžera, ali to su nijanse. No kad ga usporedimo po kvaliteti boja, onda se može sakrit pred KORG-om.

Pozdrav majstore
kreso je offline   Reply With Quote