Videti jedan post
Star 27.07.2018, 09:53   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je što si zadovoljan s KN i što si prepoznao sve njegove prednosti. Uživao sam svirajući na njemu, a svoj KN7000 sam prodao prijatelju u Koprivnicu koji ga i dana koristi. Kao što je slučaj i kod tebe, nema niti najmanjih problema pri radu. Stvarno se radi o izuzetnom insturumentu.



Pričalo se da je proizvodnja prestala zbog smrti tog jednog čovjeka ali sumnjam da je to prava istina. Takve su situacije moguće u nekakvim malim projektima i niskobuđetnim inicijativama nekih pojedinaca ili manje grupe ljudi. Tada je vrlo vjerojatno da će se dogoditi dva scenarija. Ili će proizvodnja i projekt propasti zbog deficita ljudstva/znanja, kao što se pričalo za Technics. Ili će u slučaju dobrog razvoja tu malu firmu preuzeti veći konkurent. Kod Technicsa je slučaj potpuno drugačiji i nikada se nije radilo o "malom projektu". Naime, Technics je u stvari robna marka velike tvrtke Panansonic tj. Matsushita Electric Industrial sa sjedištem u Japanu. Ona se (Technics) uglavnom bavila proizvodnjom hi-fi opreme ali je tu nekako 90 tih godina uletio i projekt aranžera i synthetizera. I što s događa te 2003, godine kada su objavili da će prestati ova linija muzičkih insturmenata? "Gazda" tj. Matsushita Electric je 2003. godine objavila da će postati globalni brend i svoje poslovanje je prilagodila tom planu. Ujednila je sve svoje marke u jednu i prilagodila poslovanje globalnom tržištu. U takvoj situaciji je najvjerojatnije otpao onaj dio proizvodnje koji nije bio rentabilan. S obzirm da su imali samo dvije linije klavijatura, SX-KN i SX-WSA, odlučili su da se razvoj istih ne isplati. Eto, to je moje razmišljanje i gotvo sam siguran da je ispravno. Kako god da jest, takav instrument se više neće proizvoditi od strane dva najjača brenda, Yamahe i Korga. Pa eto, i Roland je potpuno odustao od razvoja aranžera, a sigurno da imaju znanje i tehnologiju kojom bi mogli izbaciti neki novi stroj. Jednostavno, procjenili su da im se to ne isplati i svoju razvnoju strategiju su bazirali na nekim drugim proizvodima.


Odoh ja malo u širinu, kao da smo na nekom forumu za proučavanje globalne tržišne ekonomije. Ma ubi me ovaj pun mjesec, pa ne ide san na oči. A treba vikend odradit ...


Samo ti uživaj u svom instrumentu. Ima tu dosta materijala za proučavanje. Tako recimo neki tvornički instrumenti imaju dodane tonove kao što je tek poslije uvela Yamaha u svoje aranžere, Tkz MultiVoice soundovi. Ovdje sam pisao kako oni funkcioniraju. Dovoljno je ući u tone edit, pomaknuti oktavu ili dvije prema gore i na skroz visokim tipkama koje se ne koriste za sviranje, postoje ovi sondovi koji daju prirodnost instrumentu. Recimo, na bubnjevima pored standardnih elemenata koji su propisani GM standardom, postoje dodani elementi kojima se proširuje njihov broj. Oni se isto nalaze na mjestima koja nisu "zauzeta", tj, na donjim i gornjim tonovima. Interesantna je ponovna podudarnost sa Yamahom. Na F#-1, G-1, G3-1 i A-1 se nalaze dodatne 4 činele pored onih koje već postoje po standardu na F#1, G#1 i A#1. Gledaj čuda, na istim tim mjestima se u Genosu nalaze neki od novih 13 činela koji se koristi u REVO bubnju! A kada već govorimo o tome, ove dvije karakteristike (MV i Činele) je imao KN5000 proizveden davne 97 ili 98. ako se ne varam.



Opet se malo raspisah. Ako negdje zapne i ne nađeš rješenje, samo ti pitaj.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (27.07.2018)