Videti jedan post
Star 25.12.2007, 20:26   #5
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 747
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako hoces sam nesto usemplovati,npr. glas ili neki zivi instrument, onda mikrofon ide u MIC IN,zatim ides u HARD Disk recorder i tamo to snimis. Udjes u VOICE CREATOR-( WAVE IMPORT). Otvori Element 1 ( ili koji vec hoces ) i stisni ADD WAVE. Odredi START KEY i CENTAR KEY. Stisni FILE IMPORT. Zatim nadji folder na hardu ili USB-u gde si smestio snimak ( koji je u WAV formatu i ) i import-uj ga. Onda podesi FIXED PITCH na OFF, ( ON je ako hoces da imas isti ton na svim dirkama ). Stisnes EXECUTE i onda odredi END KEY. Zatim SAVE.
Mozes da uneses i samo jedan ton-notu, ali ce malo vislji i nizi tonovi zvucati bez veze. Ja sam unosio gotove samplove u WAVE i AIFF formatu i morao sam zbog zvuka unositi svaki drugi-treci ton. Npr. C-E-G-H ili eventualno C_F_H_E2_G2 itd.
TVN je vec gotova boja za Tyros2 ( njegov licni format ) i tu se vec nema sta semplovati. Ucitas i sviras.
Ne znam da li znas, u programu CD-Extract mozes konvertovati dosta formata npr. Akai, Giga, Emu itd. u WAVE format i zatim ih uneti u T2.
Za update O.S. ne znam,nisam to radio. Nisam video neke novine koje bi mi znacile, mada doduse nisam nesto preterano pazljivo citao.
Pozdrav
Bokic je offline   Reply With Quote