Videti jedan post
Star 12.09.2013, 16:52   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako kako si opisao da stoje parametri kompresora, on uopste ne tretira signal sa aranzera. Shvati to kao da je tu, u lancu ali bez funkcije. Treshold je parametar kompresora koji odredjuje Level koji treba da predje audio signal da bi uopste kompresor poceo sa radom. Posto Treshold stoji na "0dB" sto je apsolutni maksimum u digitalnoj audio tehnici, kompresor jednostavno nema sta da radi. Postavi taj Treshold na -10dB do -12dB za pocetak. Ratio je parametar kompresora kojim definises koliko efektivno treba da radi kompresor (u kojem odnosu treba da snizi Level signala kada on predje onih -10dB tresholda). Njega postavi na "4" do "5", sto bi bila neka srednja, normalna vrijednost za Live svirku. Moze Ratio ici i vise ukoliko hoces vise da "peglas" signal ali "4" ili "5" bi bile vrijednosti koje signalu ostavljaju jos uvijek dovoljno dinamike. Ostaje jos taj Gain (posto je kompresor poluautomatski jer Attack i Release sam podesava, pa ih nema kao parametre), koji moras sam da odredis jer on zavisi od signala pa bilo sta da napisem bilo bi nagadjanje. U svakom slucaju pri ovako postavljenim ostalim parametrima, Gain ce moci da se podesi na +2 do +5dB, kako sam vec napisao, u zavisnosti od samog signala.
tranzit je offline  
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
MikiB (12.09.2013)