Videti jedan post
Star 20.06.2006, 15:51   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bok Defs !

Stari, cijena je ok. No kak to ide u svakoj trgovini 10 % mu moraš min. spustiti cijenu. Znaći za oko 350 EUR-a ide :wink: . Nisam do sada baš puno radio sa Rolandovim solo synthevima (imao ih par puta na posudbi), ali koliko je meni posebno expand ploče su ti nešto slično kao VL i FM kartice za Yamahu, u biti kartice koje dodatno poboljšavaju kvalitetu sounda, a i na njima imaš nešto slično efektima koji pomažu da se sound što vjernije reproducira (kvaliteta sounda je primjerice kao sampl, ali nije sampl). Neznam sad to baš najbolje objasniti, netko će ti več od Rolandaša to najstručnije opisati, no u globalu, laički rečeno to bi bilo to.
2 X interna, znaći da ima kartice (expand pojačanja) ugrađene u samu klavijaturu.
Šteta što nemaš aranžera. Preko MIDI kabla možeš spojiti Rolanda na TR-a, ali vući će ti samo GM standardne boje i to ti je dosta veliki posao, no možeš ga koristiti i kao master
keyboard. Ovakove cirkuse s povezivanjem klavijatura nisam za sad radio niti prakticirao. Probao sam u par slučajeva vući boje sa KORG-a, no ja barem ne vidim vajde od takovih igrarija jer u biti radim od druge klavijature samo oktavno proširenje svoje glavne solo klavijature. To bi značilo da pored 5 KORG-ovih oktava imam još 5 ili 6,5 oktava (istina splitiranih) na npr. Rolandu koje "hranim" KORG-ovim bojama.
Samplove češ isklučivo moći očitavati i reproducirati samo na sampler klavijaturi, to znaći samo na TR-u. JV90 nema sampler. A i da imaš primjerice pored TR-a još neku sampler klavijaturu mislim da ti procedura slanja sampla preko MIDI kabla nebi funkcionirala radi samog lupanja i sinteze pojedinog sampla unutar synthesizera, a to znaći da KORG i Roland nemaju isti sistem sampliranja, pa mislim (nisam 100 % siguran) da ti nebi ni onda to funkcioniralo.
Roland JV90 je pristojan synth s 6,5 oktava. Lijepo ga splitiraj, tako da 2 oktave koristiš za stringse tj tepih, a ostatak za 2. sound za svirku. Pored samplova s TR-a ova kombinacija je stvarno boli glava.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote