Tema: Akg c520l
Videti jedan post
Star 08.03.2009, 00:25   #1
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Akg c520l

Kupio sam ovaj pilot, i otvorio ovu temu gde cu napisati svoje utiske od ovom mikrofonu, prednosti i mane u odnosu na druge...

A sad, uopsteno o C520L...

Polar Pattern: Cardioid
Frequency Range: 60Hz - 20kHz
Sensitivity: 5 mV/Pa (-46dBV)
Max. SPL: 130dB/132dB (for 1%/3% THD)
Equivalent Noise Level: 31 dB-A
Impedance: <=200 ohms
Recommended Load Impedance: >=2000 ohms
Connector: 3-pin male XLR
Cable: 10 ft
Finish: Matte black
Dimensions: 7.7" length; 5.3" max diameter
Weight: 0.9 oz net; 13.4 oz shipping

Highslide JS

A sada moja prica...

Krenucu prvo od spoljasnjeg izgleda...Izrada je uradjena super! Deo koji ide oko potiljacnog dela glave je odradjen od metala, i jaaaaako tesko ga je saviti. Meni se na cinilo kad sam pogledao sliku da ce se saviti kad ga prvi put budem savio. Delovi koji se kace na usi su odradjeni od plastike, ali kvalitetne plastike. Moze se podesavati sirina pilota, postoje dva "klizaca" na zadnjem delu. Mikrofon (ne kompletan pilot, vec samo deo gde se nalazi bubica) se moze premestati sa leve na desnu stranu, sto je jako dobro nekom kome ne odgovara fiksiran. Drska od bubice je savitljiva, ali ne toliko lako. Ne znam tacno materijal od kojeg je napravljena, ali kvalitetno je izradjena. Sama bubica ima jednu gumenu oprugicu koja omogucava kretanje bubice. Glavni kabl i nije toliko tanak, uradjen je otpilike debljine kao kabl od obicnih slusalica. Na kraju kabla je stavljen mali kenon (Mini XLR).

Uz njega sam dobio fantom AKG B29L. Koristi bateriju od 9V. Ima dva ulaza, tj. mogu dva pilota da se kace na njega. Iz njega ide XLR izlaz.

Highslide JS

E sada da se bacim na zvuk.

Ovaj pilot kao da ima ugradjen u sebe neki compressor. Ne treba mu puno sminke na mixeru. Mislio sam, kada ga prikopcam i pocnem pevati da ce biti jaoj kuku meni distorzije. Ma jok, znaci ni D od distorzije.

Zvuk mu je po meni perfektan. Pevao sam na Shure WH20/30, ali ni jedan od njih nije mogao da zapne sa C520L. Shure mi je zvucao kao da pevam preko onog pijacarskog mikrofona od 800din, i nikako ga nisam mogao namestiti na mixeru. Sve sam radio preko Dynacorda PSX802. AKG ima topao zvuk, i mogu da kazem da ima muda. Ja sam jednostavno odusevljen.

Cena mu se krece oko 220E (nov).



Eto napisah i ovaj roman, cisto da bi nekom olaksao izbor izmedju pilota...

I molio bih moderatore da zalepe ovaj thread, ako nije problem

Pozdrav
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!

Promijenjeno od skoricnik (08.03.2009 u 00:26 sati)
skoricnik je offline   Reply With Quote