Videti jedan post
Star 05.07.2012, 16:19   #13
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od korg18 Pokaži Post
milepsr- vidicemo kako ce da rad ibaas od 489 kb koji je skracen sa 3 mb postavicu ga danas ovdje,pa da vidimo misljenje i koji bolje radi pozdrav.
Mislim kolega da vam je Tranzit na tenane objasnio osnovu u predhodnom tekstu i trebalo bi mu zahvaliti na nesebicnom pisanju, i podrzavam tekst!
Ostalo je rekla-kazala...

Kad bi moglo da se crta ovde, nacrtao bih vam zasto sempl koji je semplovan na 22khz i resamplovan na 10khz nemoze isto da zvuci (ukoliko mislimo na istu stvar)

Audio talas, ili krivulja semplovana na 22khz znaci da je "digitalni pisac(sampler)" uzeo 22000 tacaka tog vala (vawe) u jednoj sekundi (Jer je Hertz - broj titraja u sekundi) koje ce posle da AD-DA konceryoru sluziti kao vodic za reprodukciju semplovanog materijala i u ovom slucaju ce kvalitet zvuka biti otprilike upola manji od originala, a Tranzit je objasnio zasto u svom postu gore.
E sad, ako se taj sample od 22khz presampluje na 10Khz, zamisli koliko se delova audio vala gubi? Jer sada uzimas 10000 "tacaka" u sekundi. (neka me ispravi neko ako gresim)

Mislim da si ti zadovoljan rezultatom samo zato sto je u pitanju Bas sample i na niskim frekvencijama ne mozes dobro da osetis razliku kvaliteta u zavismosti na kakvim zvucnicima (monitorima) slusas, ali 100% garantujem da taj tvoj novi zvuk ni priblizno ne lici na originalni semplovani instrument. Ako mi ne verujes, snimi obicno Aaaaa... u kompijuter i resampluj isto kao ovaj bas pa ces da cujes razliku.
sale_band je offline   Reply With Quote