Videti jedan post
Star 15.09.2009, 11:36   #20
ercegs
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.09.2009
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ercegs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od shtimerserviser Pokaži Post
erceg, a i svi drugi koji postavljate takva pitanja. Nit ja, niti bilo ko od vas mozemo uticati,ili povratiti neke stvari koje se nekada a i sada rade kod sve marke harmonike.Ako kupujete i znate shta trazite, nadjite i kupite.Badava je da pricamo shta je sada ili kako je nekad bilo.Nemam nameru da pishem u detalje i ulaziti u shtrucne stvari, kako bih bio kriticar, shto je bilo dobro ili loshe, iako preko moje ruke proshle su puno marki i modeli harmonike.Nemogu za nijednu reci da je savrshena kako mehanicki tako i tonski.Svaka ima neku dobru i neku loshu stvar, isto kao kod nas ljude.Moramo se pomoriti stime da nema nishta idealno.Dosta od clanova znaju da sam im pomogo sa strucnim savetima za konkretno pitanje,cak i preko kamere smo kontaktirali i pomagao da otklone i neki defekt.Znam da nisam ispunio tvoja ocekivanja, ali... Drugarski pozdrav.
Nema nikakvih problema...jednostavno me je zanimalo da li postoji neka prica oko balansiranja harmonika... Ovi vasi postovi su odlicni i veoma poucni za velik broj harmonikasa... Kad god sam citao te textove o harmonikama uvek je najveci akcenat bio na tonu, drvetu..etc... Sto je i logicno... NIkad nisam procitao negde nesto o uravnotezenju harmonike..sto je, po meni, jako bitno za ljude koji stoje dok sviraju, pa sam zato pitao..ako postoje neki textovi, ili ako vi imate neke informacije, da se tome posvecuje neka paznja bio bih zahvalan da cujem.. Ne trazim neke kritike od vas da poredite kako je nekad bilo a kako sad...ne radi se ni o kupovini harmonike...vec me zanima kako ti ljudi koji prave harmonike odredjuje gde sta da stave, kako da uklope a da harmonika najbolje naleze coveku koji je svira...ali naravno, sve u svoje vreme..kad dodje na red

Pozdrav i sve najbolje.

Promijenjeno od ercegs (15.09.2009 u 11:39 sati)
ercegs je offline   Reply With Quote