Videti jedan post
Star 17.04.2016, 20:13   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Presonus 16.0.2 - struja i zvuk

Ljudi pozz...Imam problem sa Presonusom, moeel je 16.0.2. Naime, kako sam primetio mixer je jako osetljiv na losu struju, kad kazem losu struju ne mislim samo na slab napon, vec i na.sve smetnje koje tu idu uz losu struju, nema uzemljenja, neka zujanja, brujanja, cuda, i ne znam sta.vise...Ta losa struja u velikoj meri utice na kvalitet zvuka kod ovog mixera, i to je vrlo cujno...kad je losa struja, odmah je zvuk nekako prstav, ostar, bije na.neke.prastave srednje i visoke, i ne mogu da ga ustelujem ljudski nikako...Evo situacije od sinoc..Stelujemo se pre svirke, gitaristi prsti gitara ubija, kao da je pocepan zvucnik, meni na klavijaturi sve sve, al kad cujem solo boje da prste da biju na neke.nedifinisane.srednjake, a kanal stavljen na 0, sto bi rekli, a izlazi nekako,cudno, vokali prste na.sibilante, kao da su visoki odvrnuti do kraja, i znao sam odmah da je struja ne daj boze...elem ustelujemo se mi nekako, jedva, mada opet ceo zvuk generalno, fuj...elem u toku veceri, preko klavijature udara me struja odjednom, ama sve sam zvezde vido, istovremeno gitaristu udara preko zicanog mikrofona, vokalima nista..i nista, stajemo, jer sam ceo iskrivio u momentu od onog udara, i ne smemo nista da pipnemo, da ne zaginemo ...Ocigledno da tu odakle smo vukli struju uzemljenja uopste i nema, jer da ima ovo se.ne.bi desilo...Elem vidimo s gazdom da dovucemo struju sa nekog drugog stekera produznim, nadjemo jedan tu na 5,6 metara od nas, neka lampa bila tu ukljucena, ukljucimo se mi tamo, popalimo instrumente.sve ok, i kad smo krenuli da sviramo, bum, ceo zvuk je odjednom isplivao tako lepo, da.nismo mogli da.verujemo, kao da smo doneli drugo ozvucenje, ama nista ne prsti, ne zuji, ne bruji, ma prosto neverovatno, a pre toga sam celo vece proveo nad mixerom, ne.bi li ga ukrotio...Znaci stvarno je vrlo osetljiv na losu struju, meni on nikad za 2 godine nije zamrzo ili bilo sta, stvarno ne mogu da se pozalim na takve stvari,ali mu losa struja stvarno utice.na.zvuk...Korektor napona uvek nosimo sa sobom,ali on nije uvek od pomoci, pegla on napon, to je ok, al smetnje koje idu uz struju ostaju, ti brumovi i slicna cuda, i ako je lose uzemljenje ili ga nema uopste, tacno znam i pre pocetka svirke kakvu cu muku da imam celo vece oko stelke...Jel ima jos neko slicna iskustva sa presonusom, i kako resiti opisani problem, ako ga vec cesto ni sam koreltor napona.ne.moze resiti??Ima li leka? mixerom sam generalno zadovoljan i ne bih ga menjao zbog ovakve stvari, ali ako u krajnjoj instsnci nemam drugog izbora, onda...Dajte predloge, iskustva...hvala i pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote