Videti jedan post
Star 16.08.2020, 16:05   #1
GFI HC2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2020
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
GFI HC2 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Razglas: kucna varijanta za vezbanje i probe

Pozdrav svima,

Nisam u muzickim vodama (ako zanemarimo neke garazne bendove od pre 30 g., iz srednjoskolskih dana , ali bih za naslednicu (koja pokazuje zanimanje u tom pravcu - vocal, hvala joj na tome obezbedio neki kucni razglas za vezbanje (sobna varijanta u Covid okolnostima).

Trenutne potrebe (moja procene, za sada) su sledece:

- vocal, 2 ulaza
- gitara, 2 ulaza,
- veza sa racunarom, kao nosac zvuka a i zbog softverske podrske
- mogucnost pustanja muzicke podloge sa telefona (tableta, mp3 player-a, cda i sl.)
- postojanje stereo ulaza (mogucnost da u nekom momentu povezem Yamahin risiver/strimer )
- mogucnost povezivanja muzicke kartice (za slucaj da se u buducnosti pojavi potreba za snimanjem

Velika dilema je u osnovnoj postavci stvari: aktivni/pasivni mixer ili pasivni/aktivni zvucnici?

U tom pravcu razmisljao sam o sledecem, uzimajicu u obzir i eventalno buduce prosirenje gornjih potreba:

OPCIJA 1:
- pasivni mikser: Yamaha MG10XU
- aktivni zvucnici: RCF ART 310A mk3

OPCIJA 2:
- aktivni mixer: Yamaha EMX 2
- pasivni zvucnici: RCF ART 310 MK3 (ne znam da li sam dobro uklopio snagu sa mixerom?)

- mikrofon RODE M1 (lili nesto drugo do max. 100/120 eu)


Ja sam blizi OPCIJI 1, ne znam da li gresim?

Takodje, ne znam da li gitaru na mixer moram obavezno prikljuciti preko DI BOXa ili mogu direktno (koristim i DS1, ako je to bitno za ovaj deo).


Hvala unapred svima koji imaju strpljenja da procitaju ovaj post i da daju neko svoje misljenje, odgovore, komentare i sugestije.
GFI HC2 je offline   Reply With Quote