Videti jedan post
Star 07.01.2008, 20:59   #1
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Izrada AUTOLOAD diskete za Roland G 800

Vidim da se u zadnje vrijeme pominje klavijatura Roland G 800,u smislu da neko kupuje "relativno" jeftin aranzer,ili mu je prvi susret sa G 800 pa se ne snalazi najbolje,evo da i ja napisem nesto.Vidim da su iskusniji presli na Korgove ili nesto novije,a ovaj "oldtimer"(G 800) prodaju uglavnom mladim i neiskusnijim,sto je i logicno.

Da ne duljim:
G 800 ima osam User mjesta za ritmove i najbrzi nacin loadovanja istih je uz pomoc AUTOLOAD diskete.Iskreno,ja koga god sam pitao KAKO oni su mi odgovorili LAK
E sad ako ima neko da ne zna kako to ide, LAKO jesamo treba jednom uraditi.
Dakle da bi ste napravili AUTOLOAD disketu uradite sljedecestep by step)

1.Upalite klavijaturu i u nju ubacite disketu na koju ste prethodno snimili ritmove sa PC-a.
2.Pritisnuti F5 Disk i loadujete jedan po jedan ritam od 1 do 8 u USER bank.
3.Izvadite tu disketu i ubacite praznu formatiranu disketu u klavijaturu.
4.Pritisnuti dugme F2 Save(desno od displeja) i pokazace vam se naziv ritma.
5.Pritisnuti trepcuce dugme ispod displeja-EXECUTE
6.Tako uraditi sa svih osam ritmova
7.Posto je to uradjeno ritmovi su snimljeni na tu disketu
8.Pritisnuti dugme SHIFT(drzati ga) i F1
9.Na displeju ce se pojaviti opcija Style set i ispod pise NEW
10.Sa drugim dugmetom sa desne strane(ispod displeja)okrenete i odaberete ritam koji zelite na broju 1 i pritisnete dugme gdje vam pise SAVE(trepce)
11.Sa dugmetom u sredini okrenete i idete na broj 2 i ponovite prethodni postupak,naravno odabirajuci drugi ritam.I TAKO REDOM do 8
12.Kada ste zavrsili sa 8.ritmom,na displeju izmedju ostalog ce vam pisati STLST001
13.Pomocu dugmadi ispod displeja-prvog s desna i drugog s desna promijenite taj naziv STLST001 i vi napisete AUTOLOAD.
14.Pritisnete trepcuce dugme gdje pise EXECUTE
15.Kada je zavrseno SAVING vidjecete na displeju da vam pise AUTOLOAD
16.Ugasite klavijaturu a nemojte vaditi disketu iz nje.
17.Upalite klavijaturu.Na desnom gornjem uglu displeja ce se pojaviti da pise Reading(kratko) a onda ce pisati LOADING.
18.Kada klavijatura ucita svih osam ritmova,na displeju cete imati poruku:LOAD COMPLETE.
19.GOTOVO.Kada pritisnete dugme User sa lijeve strane vidjecete da su ritmovi Loadovani onim redosljedom kako ste vi to zeljeli.
20.Kada god gasite klavijaturu,nemojte vaditi disketu-a kada god palite sacekajte da vam se poja vi poruka LOAD COMPLETE.

Ovo nije nista spektakularno,ali ako bar jedan korisnik G 800 bude imao koristi od ovoga,dobro je.Mnogi ovo znaju,ali ovo je zbog novije raje(mada znam da mnogi koji imaju ili su imali ovu klavijaturu-nisu pokusavali).

Ako je nekome bilo dosadno ovo citati,ili misli da je tema zastarjela neka mi oprosti.Ako je nekome pomoglo-sretno.

ZA MODERATORE-Ja sam prelistao Rolandove teme i ovu nisam nasao.Ako sam slucajno previdio da je neko o ovome pisao,nemojte zamjeriti.Trudio sam se da dobro pregledam

PS:Roland G 800-"Dosao je tiho i usao u legendu"

Pozdrav,

Sejo
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, Sejox, za koristan post:
linuxpl (10.02.2009), neno_vz (31.12.2010), olsian (13.11.2011)