Videti jedan post
Star 03.05.2022, 14:35   #9
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Srećom editovati ili iznova praviti stilove u yamahinom formatu danas na kompjuteru je veoma lako raditi tako da ne razumem zasto kuknjava jer nema style editora u vA2,

imao sam prilike da pogledam GUI Giglad aranžera i veoma je nepraktičan način učitavanja stilova i uopšte podešavanja, više izgleda kao neki Daw program nego kao aranžer, kod vA2 je sve to mnogo praktičnije,

pad vrednosti instrumenta nije retka pojava ni kod hardver aranžera kao i to da se svi mi žalimo na nedostatke istih po raznim forumima a da proizvodjači baš i ne haju mnogo za to, i svi oni koji se žale će opet kupiti novi model kada izadje i opet se žaliti jer nema alternative, vA2 je realno 10 puta jeftiniji od aktuelnih hardver aranžera a mogu slobodno reći da za taj novac pruža isto a u mnogim stvarima i mnogo više od instrumenata koji su 10x skuplji,

jedno ali koje ja vidim je da nije baš all in one rešenje kao hardver aranžeri, mada sa današnjim napredkom all in one PC-a i velikih performansi istih dolazimo do svega tri komponente koje bi činile jedan takav aranžer a to bi bio PC, zvučna karta i midi kontroler a po meni mnogo većih mogućnosti od hardver aranžera,

još jedno ali postoji u tome da i sam korisnik treba da ima odredjena znanja u pogledu prilagodjavanja i rada na današnjim audio softverima, to je možda i najveći faktor odvraćanja ljudi od ovakvih rešenja, mada ni moderni hardver aranžeri nisu po defaultu spremni za live rada već uglavnom po kupovini treba ubaciti nekakav set skinut sa neta ili ga kupiti od nekog ko se bavi proizvodnjom istih(pogotovo kad se svira balkanska narodna/folk muzika), pa opet se korisnik mora potruditi da nauči kako da sve to prilagodi svom ukusu i načinu sviranja...
pekilik je offline   Reply With Quote