Videti jedan post
Star 23.01.2012, 11:00   #4
tpotocnjak
Početnik forumacije!
 
tpotocnjak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.01.2012
Postovi: 35
Downloads: 53
Uploads: 57
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 22 puta u 17 Postova
tpotocnjak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

oprosti zbog mozda malo zbrkanog iznosenja misli iz glave na tipkovnicu

ovko sto se tice ugradnje HDD ako tvoja klavijatura ima SCSI zip onda HDD mora obavezno biti SCSi ali je problem sto klavijature imaju interni 50 pinski kabel samo s jenim prikljuckom tako da trebas taj kabel zamjeniti s 50 pinskim sa 2 ili 3 konektora da mozes spojit uz ZIP i HHD u klavijaturu ( inace zip moras odspojit i spojiti samo HDD )
Na HDD moras odabrat sa jednim jumperom pozicjiu ID koja mora biti drukcija od zip drive-a ako ostaje u upotrebi.mozes vidjet na slikama kod mene je ID0 je HDD a zip je ID1.

onda dalje moras ugraditi neki adapter koji ti daje +5VDC i + 12VDC za napajanje tog hard diska. vidi na slici ja sam ugradio maleni original externi adapter i zalemio ga da se HDD pali s prekidacem za palit klavijaturu ( obavezno moras ugraditi dodatni adapter za napajanje jer kako sma rekao usuprotnom ce se na zvucnicima cuti zaustavljanje HDD kad gasis klavijaturu )

kad to zavrsis slijedi formatiranje HDD sto traje jedno 10 minuta ,pzda malo vise
moj HDD je 2Gb i kad ga formatiras dobijes 1 GB jer je to najveca vrijednost sta Roland te serije prepoznaje

nadam se da je sad malo jasnije
ako mogu jos kako pomoci slobodno pitaj
tpotocnjak je offline   Reply With Quote