Videti jedan post
Star 05.08.2013, 23:41   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bio ti, ne bio zadovoljan odgovorom, to ama bas nista nece promijeniti. Ni sam nisam zadovoljan mnogim cinjenicnim stanjima ama... ta stanja se ne mogu promijeniti bas zato sto su cinjenicna. Tu nema improvizacije, niti bi pomoglo bilo kakvo eksperimentisanje. Jasno mi je da ti to ne odgovara ali... drugacije nece ici ama bas nikako. Ko ti kaze da moze, laze i sebe i tebe, a prevashodno nema blage veze o cemu prica. Kod takvih muzickih instrumenata kao sto je GW8 , se radi o kompleksnim sistemima koji pocivaju na odredjenim protokolima koji su veoma, veoma komplikovani, da bi se sa par zica zalemljenih ovdje ili ondje bilo sta poboljsalo ili dodala neka revolucionarna funkcija. Sve sto mozes tim putem da uradis je da s'ebes instrument, pa ti nece dati ni ono sto inace daje. U tom poslu se nista "na slijepo" ne moze uraditi i ti si vjerovatno jedan od rijetkih koji uopste ima tu ideju. Oprosti se od nje dok je vrijeme.

Sad oko te slike. Koji "kompiric" ? Ne vidim nikakve krompire. Vide se rupe koje su predvidjene za nekakav 4-Pin prikljucak koji vjerovatno ima svoju funkciju u nekom drugom Rolandovom instrumentu, posto ta ploca sigurno ima svoju primjenu i u drugim instrumentima. Tamo taj 4-Pin konektor sluzi necemu, a evidentno je da kod GW8 on ne igra nikakvu ulogu. Ove ploce ili moduli, se kod velikih prozvodjaca prave tako da mogu posluziti u nekoliko tipova instrumenata jer to smanjuje troskove proizvodnje. Trazis nekakav nepostojeci ulaz za nepostojecu i nemogucu funkciju. Mani se toga, uzalud gubis vrijeme. Ponavljam ti, GW8 je napravljen tako kako je napravljen, sa svim tim funkcijama koje ima i iskljucivo proizvodjac moze eventualno dodati nove funkcije, ukoliko je uopste predvidio da ih dodaje jer jedino on ima pristup operativnom sistemu instrumenta.

Promijenjeno od tranzit (05.08.2013 u 23:49 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote