Videti jedan post
Star 08.03.2013, 18:40   #34
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Nautica Pokaži Post
e sada kolega ovako prvo i osnovno je da znas teoriju tj akorde, lestvice itd... to jednostavno moras znati ako hoces da se bavis muzikom, dakle pronadji imas na forumu dooosta materijala o tome i ima ziv da se nacitas i to treba da naucis sve... onda nakon toga polako krenes da skidas pesme.... moje misljenje je da se ostavis nota ako hoces da sviras ovu nasu muziku jer retko za koje pesme mozes da nadjes note a i pitanje je koliko su tacne... pogotovo za ove novije pesme i nove sto izlaze za njih note i nema, vec treba da skidas pesme po sluhu, kad budes naucio dobro teoriju pokusavaj da skidas pesmu, najpre forspil pa i harmoniju i sluh ce polako da ti se izostrava, bice ti J***** tesko na pocetku ali naravno kako vezbas bice sve lakse i lakse
Po čemu se ovaj post razlikuje od mog? U suštini ja sam rekao isto. Ko ne razume, to je njegov problem. Ja sam jasno rekao, da se osnova mora znati (akordi, lestvice i dr.), ali da nakon toga se pesme ne trebaju učiti uz pomoć nota, već uz pomoć sluha i da se note, udžbenici i sl. ne trebaju intenzivno koristiti, kao ni neki PC software i sl. Već da se mora osamostaliti, a ne da ceo život koriste note. Kao što je kolega i rekao u citiranom postu. Note za sve pesme nemaju, ne mogu se pronaći, a i da mogu isto je. Prijatelju, što se mene tiče, problem nije u meni. Već u načinu učenja. Malo veći stručnjaci od pojedinaca ovde, su prvo bili izričiti u pohvalama, vezano za moj talenat i sviranje, da bi se to sad dovodilo u pitanje. Primer, godinama sam učio koristeći samo note. Jednog dana je u posetu došao jedan profesionalni muzičar (neću imenovati ko). Inače je i klavijaturista, a i pevač. Bio je nekoliko sati kod nas. Seo je pored mene, da me poduči malo. Naravno da su mi note bile ispred mene i sklonio ih je. Sve to vreme ja desnom rukom nisam pipnuo dirke. Vežbao sam samo akorde. Da me je ruka zabolela. Tad mi nije bilo jasno zašto to radim ceo dan, ali sad shvatam zašto je tako. Kamo sreće da sam samo godinu-dve koristio note, a ostale godine da sam se oslonio na sluh i osamostalio se. Tad i ta ista pauza od ovih 12 god. mi nebi predstavljala poteškoće i siguran sam da bi to znanje ostalo, za razliku sadašnjeg. Tako da mi neki komentari zaista deluju neozbiljno i neshvatljivo. Što se mog života tiče. Hm, to je sporadično rečeno i na kraju krajeva, to je moj život, ne tvoj, niti ničiji drugi. Svako ima svoj, tako i ja. Sam si rekao da se to ne tiče nikog, neka tako i ostane.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od energy Pokaži Post
NOTE JESU BITNE
TEORIJA JESTE BITNA ali isto tako moze i bez toga.
Drug, to ja i pričam sve vreme. Da jeste bitno, ali da može i bez toga.

Promijenjeno od RNenad (08.03.2013 u 18:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
RNenad je offline   Reply With Quote