Videti jedan post
Star 25.09.2016, 10:12   #10
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav Dell...možeš li slikati te čipove za koje on smatra da su problematični i naravno da se vidi tačna oznaka na čipovima? Ništa nije nezamjenjivo... bez problema se mijenjaju čipseti, grafički procesori itd. Ja sam prije nešto više od mjesec dana osposobio dva Korg M1 gdje su bili totalno izgorili čipovi koji privremeno adresiraju podatke koji prolaze kroz FX IC i klavijature su na izlazima davale samo šum nalik na FM radio. Googlao sam o tome , tražio mišljenje i savjete šta i kako i većina je rekla da je zamjena riskantna jer je 5 čipova poredano vertikalno, bukvalno "rame uz rame". Našao sam čovjeka koji se dobro naoružao opremom za zamjenu IC, CPU, kompleksnih višeslojnih lemova, itd... Pošalji sve podatke koje imaš. Možemo potražiti IC-e koji su stradali a i zamjena nije nemoguća. Nova matična ti je sigurno preskupo rješenje. Pobogu, živimo u državi u kojoj je sve moguće imrpovizirati pa i to Pozdrav ! P.S. Upravo sam gledao na Ebay i cijena ploče u USA je 500$ bez troškova dostave i vrlo moguće carine... Samo ti pošalji sliku pa da probamo naći a vrlo moguće da se radi upravo o DRAM čipovima koji se griju kod svih klavijatura i koji vremenom "vrisnu" Ne košta te ništa probati...

Promijenjeno od DinO74 (25.09.2016 u 10:19 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote