Videti jedan post
Star 11.08.2014, 03:37   #63
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naravno da jesu stetni, vec sam objasnjavao, ali u zadnje vrijeme bas izbjegavam bilo kome da dokazujem, jer me obicno docekaju na noz, za vratove bi se hvatali.
Evo izuzeti cemo konzervanse i aditive koji su tu. Ako covjeku treba toliko proteina i drugih tvari dnevno koje sadrze ti suplementi , kako je onda ljudska vrsta opstala kroz sve ove milenijume?
Po toj logici, covjek se ne bi mogao ustat iz kreveta koliko malo proteina dobijamo iz svakodnevne ishrane. Trebao bi pojest 10 jaja i 4 kokoske da unesem optimalnu kolicinu proteina, ma molim te?
Belmo, ti si mlad momak kao i ja i tek ces naucit i prepoznat kome vjerovat, ko prica realno, a ko baca suplju pricu. Vecina tih buildera ti to govori da bi opravdali sebe. Hajde, da ga vidim koji je od njih recimo uspio dic 100 kg na benchu prije nego sto je poceo uzimati suplemente. Ja cu ti rec, svega 5% njih. Uspiju negdje probit do 70-80 kg i onda kada dodje do male stagnacije, odmah pada samopouzdanje, pa se uzme nesto toboze samo kao "dodatak prehrani", nista to ne utice na snagu. Pa sto onda uzima kad ne utice? Kao porasla mu svijest o vlastitom nutricionizmu?
Ja ti mogu rec, da kad sam dosao prvi put u teretanu nisam mogao dic sipku od 10 kg na benchu, stariji clanovi foruma ti mogu potvrditi koliko sam brutalno mrsav bio. Evo za 3 i po godine koliko idem redovno u teretanu, mogu dic 110 kg jednom na benchu, na cucnju oko 120 kg, mrtvo dizanje oko 110k g, sve to bez ikakvih pomagala, a imam stalnih 85 kg tjelesne mase na 1.90 m visine. I pored toga mogu bez ikakvih problema s biciklom izac na uzbrdice na kojima mnogi dusu ostavljaju, tako ni da kondicija ne pati. A sve to mukotrpnim radom i ne zbog izgleda, nego radi sebe, a izgled je samojedna lijepa nus pojava svega toga. Sport je nacin zivota, a ovi ostali sto rokaju whey, kreatin, aminokiseline i onda gledaju pred ogledalom jel im biceps porastao 3 mm su samo manekeni i to losi.
Na kraju se svi pozivaju na to kao pa svjetski poznate klinike i doktori su potvrdili da to nije stetno. Pa covjece, daj i meni susni koji milion i recu ti da pouzdano lijeci reumu i skida uroke i sihire...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote