Videti jedan post
Star 23.01.2012, 19:35   #7
tpotocnjak
Početnik forumacije!
 
tpotocnjak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.01.2012
Postovi: 35
Downloads: 53
Uploads: 57
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 22 puta u 17 Postova
tpotocnjak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zlajakorisnik Pokaži Post
drug ja tebe ne razumeh bas najbolje ali evo ovako u prvom delu si pisao kako prepakovati zip drive ako postojeci neradi kako treba .ok
a u drugom sto mene intersuje ugradnjahard diska...e sta
sta mi je ptrebno sem externog napajanja, i ide hard diska ?
ja bih pokusao ugradnju hard diska roland VA7 imas li iskustva ili preporuke kako odraditi izludi me meni zip radi ali problem je nama se kupiti zipeta i stalno kburim sa tim pretrnem svaki put pre svirke kad krene skrgutati hvala unapred na pomoci

da se ipravim
pogledao sam sada data sheet od tvoje klavijature. komunikacija kod tebe je kako si pomenuo IDE.
Znaci treba ti klasicni IDE HDD + externo napajanje koje ima 5 i 12 VDC
i kad otovoris klavijaturu pogledaj kakav ti je kabel unutra za komunikaciju sa ZIP drive. ako je kabel ovakav kao na slici 1 zamjeni ga da bude ko na slici 2 jer ti treba kabel sa 2 konektora ( jedan za zip jedan za HDD )mozes stavit i sa 3 i vise nije problem, a na HDD pogledaj JUMPER kako je nariktan dali mora biti kao master ili slave. To ces znat kad ga spojis i upalis klavijaturu. probaj ko master prvo


mozes koristiti ATX kompjutersko napajanje ako ne mozes naci neko maleno externo napajanje

Ako koristis ATX kompjutersko napajanje i stane ti u klavijaturu samo ga izvadi iz limova i skini sve ventilatore. to napajanje ima NC kontakt i krug se zatvara preko kompjutera ako tko nije spojeno napajanje ne radi. znaci kratko spoji zelenu i crnu zicu na velikom konektoru koji se bode u maticnu plocu da dobijes napajanje na izlaznim konektorima

ps. nemoj zaboravit ispod harda stavit neku spuzvu da ti ublazi vibracije jer bi hard mogao brzo crknut kod tresnje u transportu ,...

sorry jos jednom na nesporazumu
Grafički Fajlovi
File Type: gif atx-psu-pinouts.gif (9,3 KB, 73x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 1.jpg (50,9 KB, 54x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 2.jpg (26,7 KB, 43x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od tpotocnjak (23.01.2012 u 19:39 sati)
tpotocnjak je offline   Reply With Quote