Videti jedan post
Star 18.12.2010, 20:58   #158
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od grandia Pokaži Post
da si i onom kolegi, zaboravio sam mu nick, isto tako dao komentar kao i meni, ne bi doslo do frke i njegovog bana. ono "kante i loncici, plinke plonke" ti je legendarni komentar
Hahahaha, izgleda da taj komentar opisuje nesto na poseban nacin, cim je postao legendaran. Ti si dobio od mene komentar onakav kakav smatram da je ispravan i kojim najbolje opisujem ono sto sam cuo a i taj kolega isto tako. Nije on bio banovan zbog kanti i loncica i plinke-plonke, nego valjda sto je malo slobodnije odgovorio. Taj njegov odgovor nisam stigao ni da vidim te samo mogu da nagadjam cime me je pocastio. Uopste ne smatram da sam tada ista lose napisao a jos manje mislio. Opisem uvijek sound onako kako ga cujem a to je tog trenutka licilo na te kante i loncice i... tacka. Prevario se sigurno nisam jer sve sto slusam, slusam vrlo pazljivo i na opremi vrlo visokog kvaliteta bas zato da ne bih donio pogresan sud. Ovaj nacin opisivanja je uobicajen u audio tehnici i u mom pozivu, te se na primjer ima obicaj reci da bas-gitara ima stomak ili da saksofon rezi ili da pjevac ima m..a (kao na primjer Vule). Opisati sound kao loncic ne mora da bude uvijek lose. Na primjer kada se za Cowbell kaze da je dobar loncic to znaci da ne zvoni ili da nema previse tonalni karakter vec perkusivni sto je daleko pozeljnije jer inace ako previse "tonira" brlja po melodiji i harmoniji. Uopste, ne treba to nikada shvatiti licno nego samo kao komentar na postavljeni materijal u cilju da se on bolje definise i time se eventualno poboljsa.

Cekam na link za Cubse projekt.
Dodato:
Vidim sad da si postavio link, samo da administrator oslobodi download i nema problema.
Da ne zaboravim, mozes ti tu stereo miks traku da snimis u Cubaseu sa tvojim US-122L a taj Alesis ti nesto posebno i nece trebati.

Promijenjeno od tranzit (18.12.2010 u 21:10 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote