Videti jedan post
Star 08.07.2018, 11:13   #13
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja bogami sledeci auto samo benzinac, a dizel moze samo nekoliko godina star,ali ko zna dal cu imati para za tako mlad auto, sve ostalo je lutrija sto se dizela tice, moze ti zapasti i dobar auto, mada s obizrom na na nase ekonomsko stanje, gde vecina kupuje auta stara 10-15 godina, dizel tih godina je macka u dzaku,sve je to preslo boga oca do sada...aj zamisli kad ti kaze auto star 15 godina preso 130000 km-a, satro originalna kilometraza..ja u to realno verujem isto koliko i u deda mraza..to znaci da je taj auto presao godisnje 8000 kilometara, a to je tamo preko odakle je verovatno i uvezen moguce isto toliko koliko i sneg u Dubaiju..jer da je tako dobar i mlo presao, on bi svog kupca nasao ocas posla i tamo negde preko, a ne bi zavrsio u grupnoj poseti Balkanu na nekoj pretovarenoj slepki..mozda i naletis na takav primerak, mada su vrlo male sanse za to, ali ako i naletis veruj da ces iz aviona videti da je taj auto malo presao,znaci videces na svemu pocev od karoserije preko enterijera, pa do samog agregata, kako izgleda agregat, kako radi i kako vuce..takodje takav primerak( ako kazem, i naletis nekad na takav auto sto je vrlo tesko) ce u startu kostati 20-30 posto skuplje u odnosu na "drugare" istog godista...E sad, istina da su vremenom pojeftinili delovi, ima i dosta toga polovnog, ali opet to moze da bude skupa igra...recimo da sam u trenutnog dizela ulozio 1000 evra za zadnjih 6 meseci, a kako vidim da je zamajac pri kraju, ne gine mi jos 400-500 e ulaganja, i verovatno tu nije kraj...das trecinu njegove trzisne cene u odrzavanje....Istina, pre par dana se vratio s mora, trosio je kao upaljac, i moze ozbiljno da povuce kad zatreba, ali bije po dzepu samo tako.....senzori, turbina, dizne,egr, zamajac, interkuler, vakum creva, pa opet senzori,katalizator cuda m.da, kolko oces, i sve to mora biti u odlicnoj sinhronizaciji da bi jedan dizel trosio stvarno malo i isao kao metak pa samim tim ti i ustedeo neku kintu na potrosnji...a s druge strane das petostruke vise na njegovo odrzavanje, da bi bio u tako zdravom stanju, da trosi tako malo i vuce odlicno...jer sta god da mu malo zeza, on trosi poviseno ili ide tromo...tako da po meni dizel u sledecoj varijanti eventualno od proverenog vlasnika, ili samo par godina star..u svakoj drugoj situaciji ja cu se odluciti za benzinca, a idealno bi bilo neki benzinac novije generacije sa turbinom, pa makar on i trosio malo vise i isao malo tromije, sve to ne vredi vasih zivaca i para koje cete sasuti u moderan dizel agregat, stariji od 10 godina..naravno sve opet diktira finansijska situacija, ali u svakom slucaju, po mom misljenju, iako benzinac trosi nesto vise, opet mislim da na kraju suma sumarum jeftiniji izadje od dizela, koji malo trosi, a kvarovi skupi ko djavo...pozz

Promijenjeno od Milan$ (08.07.2018 u 11:16 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote