Videti jedan post
Star 26.06.2006, 09:08   #13
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

S mog stajališta EXTREME je ne sigurno nego 100 % bolji workstation od LE-a u svakom pogledu.
Ipak se radi o TOP brendu od KORG-ovih workstationa. Dobro, jedan mali Prophecy se može staviti u tu kategoriju kao Mercedes SLK kod KORG-a 8) (Neka mi kolege ne zamjere što radim usporedbu klavijatura s automobilima).

Extreme se može dobro upotrijebiti i u studiu i na live svirkama ... Ma u svakom pogledu.

LE, je dosta slabija inačica. Već samim tim što nema USB priključka ili FD-a pokazuje koliko je KORG ozbiljno mislio na tržišnom probitku u pogledu ovog workstationa. A i kvaliteta izrade je stvarno mizerna. Nekako mi je preplastičan, tipke su užasne, a i svaki put očitavanje samplova koje traju po 5-6 minuta nije pohvalno.
S druge strane iako ovdje neki članovi podržavaju koncepciju napajanja klavijature van kučišta, meni je tekav KORG-ov pristup neozbiljan, jer me naponski ispravljač van kučišta klavijature užasno podsjeća na igračke. A i postoji velika šansa da nehotično staneš na ispravljač, a čovjek od 100 Kg ga garant lomi.
A kako i kaže ona stara "Koliko para, toliko muzike". LE košta kojih 800-900 EUR-a, dok je EXTREME duplo skuplji. Na ovo pokušajte gledati kroz prizmu odnosa Škoda Octavia naspram VW Pasata. Kažu, ista je mašina, ista je majka, ali opet Škoda je Škoda, a Pasat je Pasat. Tako je isto i slučaj između LE-a naspram Extreme-a. Engine je isti, konjaža je jača u korist Extreme, a i limarija je puno bolja. Ostalo nije važno.
kreso je offline   Reply With Quote