Tema: CASIO CZ 101
Videti jedan post
Star 03.10.2006, 07:22   #5
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nije to bas PASHTETA, i dan danas je jedan od najcuvenijih sintova na balkanu, posebno juzni dio, GRCKA, MAKEDONIJA, ALBANIJA, BUGARIJA, KOSOVO a i sama SRBIJA dosta. Radi se o PHASE DISTORTION sintezi koja je isto dosta kompleksna skoro ko i FILTER MODULATION. Sint nije nikakva igracka i je vrlo mocan i pored toga sto je 20 godina stari. Mnogo njih koje znam ne bi jedan CZ101 dali za bilo koji DX, ama za bilo koji.A licno ja i moj stil muzike, ne bi nikad dao CZ nizajedan DX, jer to na DX ne mogu postici. Sastoji se od 16 PRESETA i 16 usera a isto moze i 16 boja na karticu a ima kartice koje moze i do 32 boje. U njemu se sve moze isprogramirat, malo jeste komplikovano al ne zato sto je staro il glupo nego zato sto je kompleksno. Isto znajte da 70% ti ljudi sto sviraju TRITONe sviraju samo CZ samplovi a mozda to ni ne znaju, sve te NAJ boje na EXTREME o kojima ljudi pricaju nisu nista vise nego CZ samplovi, potrazite malo al ipak naravno zavisi od stila muzike koje svirate. Nije samo CZ101 nego postoji i CZ1000 koji je isti al 61 dirke onda imas i CZ300 koji ima vise memorije pa i CZ5000 koji u sebi ima vec i SEQUENCER. Ako bi se znalo sta se radi stime moglo bi se dosta stvari postignut. Posebno nekoliko cigana sto znam ne verujem da bi oni dali CZ za TRITON, jer nema, to se ne menja, ne moze ga nista zamenit, ni SAMPLE, ni TRITON, ni SOFTWARE nista, isto ko i DX.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote