Videti jedan post
Star 09.12.2023, 03:33   #6
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po mome sigurno da se može u style composeru.Ne znam koje sve ima u njemu Genos ali ako če ti nešto pomoči na Roland G70 ide se u style compozer pa zatim u Micro Edit i onda ima gore jedan prozor na kome stoji Control change.
Na tom prozoru može se mijenjati primjer na Reverb,Chorus,Exsspresion,Delay i tako dalje i onda za svaki od tog efekata koji izaberem smanjim ili pojačam broj.
Izvan tog prozora ne mogu da menjam efekat jedino instrumente pan expresion nota i tako dalje.
A šta se tiče pojačanje doboša kako si pitao ako je on na 127 ne možeš ga više pojačati sem dužine zvuka na više ili manje to ti več Casper objasnio.
Nego na rolandu posle ima još jedna funkcija na dugmetu za sredivanje ritmova Make Up Tools i tamo ima sve instrumente koji postoje u ritmu.
Tamo može se podiči volumen svakog instrumenata još duplo više nego što on stoji u ritmu to jest ako je 127 ovdje se može podignuti još jednom na 127.
Ne mislim na sekciju podešavanja jačina kad sređuješ ritam nego je to druga funkcija kako sam napisao.
Pa ako Roland G70 ima to onda garantirano ima i Genos ali postoji sigurno sa drukčijim imenom i naravno malo drukčijim radom.
Treba jako puno vremena da se upozna sa klavijaturom i što više čačkanja po njoj pa se usput nađu takve stvari vjeruj i ti češ ih polako nači jer iz upustva nečeš naučiti ništa.Mogu ti reči ako vjeruješ ili ne na više klavijatura našao sam ponekad stvari za koje nisu ni veliki majstori znali da postoje a kad sam slagao samplove tada još za Yamahu psr 9000/pro neke stvari nisu mi bile jasne pa sam kontaktirao samu Yamahu i oni mi za neke stvari tvrdila da je to nemoguče napraviti i ne da se.Posle izkazalo se da je moguče ali sami nisu znali dal se može ili ne.
To sam ti napisao kako se radi na rolandu,da imaš neku predstavu pa pokušaj nekako da provališ jer neka velika razlika ne može da bude oko tog rada.
Ja ču donjeti Genos na probu da ga bolje isprobam ali naravno i ako ču ga uzeti za takve stvari trebat ču opet vremena a zadnju Yamahu sam imao Tyros 3 i još to prije 4 godine i od tada yamahe jako su naprijedovale.
Uglavnom koliko sam pretražio oko Genosa jako sumnjam da ne bi imao nešto što se ne može uraditi.
flosarka je offline   Reply With Quote