Tema: Ketron SD9
Videti jedan post
Star 19.07.2019, 19:03   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moram priznati da me pomalo iznenadilo tvoje neznanje oko nekih bitnih stvari. Odaberi Multi Finger mod u Fingering Type i vidjet ćeš da Yamaha može odlično "shvatiti" ono što ti opisuješ kao prvi veliki nedostatak. Da, Yamaha može svirati i prepoznati akord bez obzira da li stisneš jedan ili više prstiju na lijevoj ruci.

Druga dva "nedostatka" neću previše elaborirati jer se uopće ne radi o nedostatku već o nečemu na što si ti navikao kod Korga i Ketrona, a ovdje je pristup drugačiji. Čemu ti treba promjena akorda/progresija kada poštelavaš Drum sekciju? Pa bubanj ne svira u akordima.

Moje pitanje je vezano uz tvrdnju da je "USER DRUM mnogo iskoristljiviji i fleksibilniji nego na Genosu". Video na 19,15 sec.
https://youtu.be/Lmf44GuAQ34
Vidim da izbjegavaš konkretan odgovor vezano uz to jer si vjerojatno i sam svjestan da nisi u pravu. Pored toga nisam baš siguran da barataš osnovnim stvarima kada su u pitanju funkcije na Genosu. Kažeš u ovom videu na 5,17 sekundi da se ne može kombinirati User Drum sa Factory.
https://youtu.be/D4bM4PHGrpQ
To nije točno. Uostalom, da si probao vidio bi i sam da to kod Genosa funkcionira bez problema. I ne samo kod Genosa, to "radi" i na "pištaljkama" od 600 eura poput PSR S 770.

Da ne ulazimo previše u raspravu na ovoj temi jer ona nije za to namjenjena, reći ću samo moj zaključak vezan uz SD seriju. Ovaj Update je pokazao da će SD serija biti samo modernija izvedba i nastavak koncepcije stare dobre Audye. Ograničenje od max 30 multisamplova, samplinga gdje je moguć samo jedan Layer ili svega 585 mjesta za samplove koji mogu biti upisani samo kao mono, govori dovoljno u prilog mojoj tvrdnji. Samo u ovom dijelu, mogućnosti koje nam pruža Genos su toliko dominante da na to ne vrijedi trošiti riječi. U ostalim segmentima klavijatura možemo detaljnije na nekoj drugoj temi. To bi možda bilo dobro kako bi članovi foruma dobili pravilne informacije, a ne samo površnu analizu baziranu na subjektivnom stavu pojedinca.

Promijenjeno od casper (19.07.2019 u 19:09 sati)
casper je offline   Reply With Quote