Videti jedan post
Star 23.03.2008, 13:29   #14
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E ovako...PowerMate serija 1 i 2 su pravljene potpuno po istom kalupu...Dakle dizajn je malo promenjen,ali u suštini je elektronika jako slična...Razlika u njima je ta,da PowerMate-2 serija ima 48-bit efekt procesore (2 komada),dok starija čini mi se 24-bit...Druga mana im je da imaju apsolutno snažnije FET Tranzistore (snagator) koji od prijašnje serije može da podnese stabilno priklop i do 8 kutija (prijašnja serija max.4 kutije a kod 6 (na 2,66 ohm-a )se palio Protect)...PowerMate-1 serije nema nigdje u prodavnici (jedino ako je komisijska prodaja pa trgovac zabije cjenu)...Dakle govorio sam o PM1000-1 polovnoj...Ima ih kod nas u javnim oglasima od 800-900eur,PM1600-1 pa od 950-1200eur...Svaku PowerMate miksetu kad kupite samo provjerite ispravnost slidera i kanala,a za drugo ne brinite.Dakle nema tu šta da se spali ili da šta zajebava...PM-serija potječe bar od 1995-te godine (možda čak i ranije) i još uvjek se koristi na tezgama širom svjeta a poslije toliko godina staža još uvjek su "najizdržljivije" miksete...Što se tiče PM600...Pokazalo se da PM600-2 apsolutno nije dovršen projekat kako su to zamišljali u Dynacordu.Naime na početku su napravili prototip PM600-2 koji bi trebo imati snagu 2X500W (kao stara PM1000,1600) bazirana na novoj tehnologiji PM-2 serije,ali na testovima se izkazalo daj e raspored "organa" i djelova te miksete "natrpan" tako da nema dovoljno prostora za hlađenje,i odlučili su se da izdaju ponovo Pm600,sa snagom od 2X300W,ali s tom razlikom da je dizajn kućišta malo promenjen (kao kod sviju PM-2 mikseta) i efekt procesor je jači.Jednostavno se mikseta pregrijavala kad su je tegljili na testovima i normalno palio se protect zbog visoke temperature...Doduše činjenica je ta,da PM600-2 radi stabilnije na 2,66ohm-a (ipak novija tehnologija izrade) ali po cjeni bi radije kupio PM600-1...Što se tiče starije PM600-1...Solidna mikseta za prostor do jedno max.100 ljudi,jer ipak ne možeš ti sa 600W da ozvučuješ stadion,jako je povoljna za transport a radi ko svaka Dynacord PowerMate mikseta---Zanesljiva i odlično odradi poso...Cjena PM600-1 je kod nas 650eur i samo jedan ima što je prodaje...Al isplatnija je varianta,kupiti PM1000-1 i imati pravu stvar...Što se tiče izbora među PM1000-1 i PM600-2...Apsolutno je isplatnije kupiti PM1000-1 jer je jača a onaj efekt procesor što ga ima PM6000-2...Ma i nije neka drastična razlika da bi sad čovek zujao od veselja...Dakle stvar odluke a ja sam samo podjelio informacije koje znam...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote