Videti jedan post
Star 19.06.2023, 23:28   #66
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pitanje za Caspera.
Budući da si već neko vrijeme na Eventu, i čitam redovno tvoje postove, koliko je zapravo ovo sve što event nudi upotrebljivo za našu muziku?

Disco/Dvojka, 7/8, rumbe, begini, sirtakiji, dvojke i slični ritmovi.
Da li taj real drum prepoznaje udarce pa prema njemu i "štima" patern ili su paterni naknadno odsvirani pa što ti je ponuđeno, ponuđeno je (i da li je ta ponuda ako je kao takva, dovoljna za izbor)?

Čuo sam na par demo pjesama koje su objavljivali da npr. kad odradiš prelaz/fill da uopće nema udarac činela nego ono samo blago kašnjenje sa prelaza na varijaciju ( i da li se može u real drum modu naknadno nadosnimiti neki udarac bubnja, unutar njegovog "record mod-a" kao sto je na korgu)... Mislim ne znam kako bih opisao ali nadam se da me razumiješ što hoću reći.

I još jedna stvar ali nisam skontao, da li Event ima kao na korgu STS-ove? Dakle kao button-e za brzo biranje boja unutar ritma? Ili moraš svaku boju posebno ulaziti i tražiti u user?

Pisao si da ti se klavijatura zaledila 5-6 puta, a da li se to događalo tokom promjene ritmova i općenito u toku same svirke?

Dobro sam zagrijan za Ketrona, ali evo i dalje se informiram... Mislim, nije malo dati 5K eura i naravno pri tome da ne radi kako treba...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (19.06.2023 u 23:30 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote