Tema: Roland BK-9
Videti jedan post
Star 17.01.2016, 01:28   #528
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stvar je samo u podešavanju ! Samo.. !

Nije to samo, nego je to najvažnije. Džaba nekom najskuplji aranžer ako ne ume da iz njega izvuče ovako nešto. Ovaj set neće da zvuči isto kod dva vlasnika BK9, a kamoli na nekom drugom modelu. Boban ima svoje "uvo" kako namešta zvuk i to je jedinstveno, kao i svi mi što imamo svoj neki zvuk. Drugi neko može da zvuči sa ovim setom bolje ili lošije na bilo kom modelu, ali to je stvar samo različitosti muzičara i ukusa, što ne znači da je taj stvarno bolji ili lošiji. Boban je našao odličan balans na BK9 i ja mu skidam kapu. Pokazao je da BK9 ima svojih kvaliteta koje SAMO treba umeti izvući iz njega. Znači mogućnosti ima, SAMO treba "majstor" da to "ugodi" kako treba.

Drugo, ne vidim šta fali tim Rolandovim bojama iz BK9 i kako bi trebalo to da zvuči mnogo,mnogo bolje da su neke nove? Šta ovde fali pa ne valja?
Ovo je za mene apsolutno prihvatljivo i dobro i ja tu ne vidim neke mane zbog navodne zastarelosti boja.

Na kraju, ja ne bih dao sebi pravo da kritikujem bilo koga ko nešto okači ako nemam argumente i kažem "evo moj snimak kako to može da zvuči isto ili bolje od toga", a vidim da neki to upravo rade. Dajte vaše snimke pa da vidimo.

Čovek se potrudio i nešto napravio, a ja mogu samo da kažem svaka čast jer nisam verovao da BK9 može ovako da zvuči iako ga i sam imam, a ne da mu kažem da će to isto tako da zvuči na svakom boljem Rolandu, jer neće. Može isto SAMO ako on uzme da ga sredi po svom ukusu i niko drugi.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote